Соціум

Студентське життя у Словаччині: культурний досвід та інтернаціональна спільнота

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щось нове – завжди цікаве та пізнавальне. Тому більшість людей так люблять подорожувати, знайомитись з іншими, знаходити хобі та вчитися чомусь невідомому. Навчання у Словаччині – це абсолютно приголомшливий досвід. Він дарує пізнання нової культури, знайомство з ровесниками з різних країн, можливість вивчити мову та історію країни, а також можливість здобути освіту зовсім іншого рівня.

А ще – це можливість стати більш самостійним і впевненим у собі у молодому віці, що стане в нагоді надалі.

Студентське життя у Словаччині: культурний досвід та інтернаціональна спільнота

Словаччина та її переваги для здобуття освіти

Сучасний світ зараз досить мобільний і багато країн відкриті для іноземних студентів. Але безкоштовне навчання в Словаччині для українців – це найкращий варіант.

По-перше, далеко не всі європейські країни пропонують студентам безкоштовно навчатись. Середня вартість одного року в сусідніх країнах може сягати кількох тисяч євро. По-друге – саме Словаччина відома такими економічними плюсами, як недорогі гуртожитки для студентів, безкоштовний проїзд країною залізничним транспортом, відносно невисокі ціни на продукти та одяг.

По-третє, словацька вища освіта відома не тільки в країні, а й далеко за її межами. Тому випускники можуть розраховувати на швидке працевлаштування. Можна з упевненістю сказати, що вступ в Словаччину зараз є найкращим рішенням для тих, хто хоче здобути європейську освіту, але при цьому не має  змоги витрачати багато грошей і не хоче їхати далеко від дому.

Знайомство з культурою Словаччини

Словаччина –  країна, яка багата на культуру, традиції та має неймовірно красиву природу. Завдяки тому, що Україна межує з нею і має багато чого спільного, для студентів не буде такого великого стресу, як це може бути при переїзді до країни із зовсім іншим менталітетом та звичками.

У Словаччині є багато місць для тих, хто цікавиться історією (замки, музеї, галереї). Також тут проходять різні фестивалі театру та кіно міжнародного рівня. Тож сумувати точно буде ніколи.

Завдяки тому, що студенти мають змогу їздити країною безкоштовно, багато хто одразу ж користується такою можливістю та відвідує інші міста, їздить на прогулянки в гори, або з друзями на озера та водоспади.

Нові друзі та міжнародне спілкування

Щодо міжнародного спілкування, то освіта у Словаччині принесе величезну користь. По-перше, тут навчаються студенти з різних країн. Тому є можливість познайомитися ближче з їх традиціями, культурою, інтересами, почати вивчати нову мову, якщо виникне таке бажання.

Також у кожного студента, хто добре навчається та має непогане знання іноземної мови, є можливість поїхати на навчання в іншу країну, від 2 місяців до пів року, за програмою “Erasmus +”.  Це приголомшлива можливість потрапити в мовне середовище, пожити ще в одній країні, порівняти якість та систему навчання, подорожувати, завести цікаві знайомства з різними людьми. Це широкий кругозір, неоціненні знання з різних областей, досвід самостійного життя, безліч знайомств та веселе студентське життя за кордоном – те, що так необхідно для розвитку людини.

До речі,  студенти з України насамперед заводять друзів саме серед словаків. Завдяки схожому менталітету та мові, яка досить проста, першу комунікацію налагодити досить легко. Зазвичай студенти швидко знаходять спільні теми і вже незабаром словаки можуть запросити вас додому на традиційний словацький обід чи вечерю, де із задоволенням розкажуть багато цікавого про свою країну та звичаї.

Таке спілкування також дуже допомагає покращити розмовну словацьку та позбутися мовного бар’єру, який зазвичай виникає у тих, хто нещодавно переїхав. І, до речі, деякі студенті бояться, що їх поселять разом зі словаками у гуртожиток. Але насправді це чудова можливість з першого дня влитися у словацьке суспільство.

Комфорт для іноземних студентів у Словаччині

У Словаччині досить багато іноземців, які навчаються чи працюють. І всі вони достатньо комфортно себе почувають, бо словаки не мають упереджень чи негативу до людей з інших країн.. Найважливіше – вчити мову перед переїздом, щоб мати словниковий запас, який допоможе порозумітися в магазині, університеті, гуртожитку, їдальні та інших громадських місцях. Це дасть можливість не відчувати страху, бути більш впевненим у собі та швидше завести знайомих серед словаків.

До того ж у Словаччині з цікавістю та повагою ставляться до культур інших країн, тому тут часто проходять концерти, де виступають, наприклад,  словацькі та українські артисти. Деякі факультети проводять вечори культур іноземних студентів, де останні розповідають про традиції своєї країни,  історичні події, національну кухню тощо.

Щоб вести повноцінне  студентське життя, дізнатися більше про життя словаків і про країну, завести нові цікаві знайомства найголовніше – не боятися. Відвідуйте все, що пропонує вам факультет чи університет  урочисте відкриття навчального року, бал, екскурсія тощо – це дасть вам можливість окунутись у вир подій відразу ж після приїзду.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.