Соціум

Шість років серйозного шоу. “Нова енергія” відкрилася у Франківську на новому місці (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 21 вересня, наукове містечко “Нова енергія” відзначає шість років діяльності та презентує нову локацію. Відтепер «Нова енергія» знаходиться у цокольному приміщенні Університету Короля Данила. Франківців запрошують на грандіозну презентацію. Сьогодні, 21 вересня, з 16:00 розпочнеться День відкритих дверей –  відкриттям музейної зали та майстер-класами. А о 17.00 для усіх охочих проведуть наукове шоу, пише Репортер.

Шість років – це багато. Ми йдемо вже в доросле життя, – говорить Максим Карпаш, співзасновник містечка. – Ми хочемо вчити. Не замінити школу, а допомогти їй робити те, чого школа не може й не повинна робити. В науковому містечку наше завдання – змусити людину думати, досліджувати.

Команда наукового містечка нині має 30 людей. А почалося все у 2013 році з інформаційної кампанії енергетичної сталості міста. Відкривали нові шоу, експонати. У час пандемії містечко закрилося. А у 2022 році перші кілька місяців вторгнення працівники “Нової енергії” займалися виключно волонтерською роботою.

Читайте Максим Карпаш: нова “Нова Енергія”

Що далі? Ми впевнені, що Україна переможе, і мріємо, аби «Нова енергія» була в кожному місті України, особливо в деокупованих містах, – каже Максим Карпаш. – За шість років наукове містечко відвідали понад 90 тисяч людей, з яких більше 50% – діти. Тут провели майже 2000 наукових екскурсій, більше 800 наукових шоу, майже 20 освітніх програм. Ми проводимо літні табори. І коли діти сміються, щось нове дізнаються, захоплюються, то заради цього і треба працювати.

У новому просторі додалося кілька експонатів. Це “Важіль Архімеда”, “Акустичне дзеркало”, “Стійкість рук і увага” та “Повітряна гармата”. Залишилось і найпопулярніше «Тесла шоу», поєднане тепер з віртуальною реальністю.

Також незабаром з’являться нові атракції. Ми переїхали в центр міста і самі стали туристичною атракцією. Сподіваємося, так і буде надалі, – говорить Максим Карпаш.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.