Дренажні насоси зазвичай використовують для ефективного контролю рівня поверхневої води та забезпечення відкачування зайвої рідини. Відмінною рисою дренажного насоса є наявність низького рівня залишкової води після завершення перекачування. Деякі з них забезпечують залишковий рівень рідини в 2 мм. Це означає, що вони перекачують воду практично насухо.
Для чого призначений дренажний насос
Власники заміських ділянок часто стикаються з необхідністю водовідведення. Зазвичай ця проблема загострюється навесні, коли тане сніг. Надлишок води призводить до затоплення ґрунту, канав, льохів і згубно впливає на кореневу систему багатьох рослин. У цій ситуації на допомогу приходить дренажний насос — обладнання, призначене для відкачування забрудненої води та стічних вод. Використовуючи такий насос, можна осушити траншею фундаменту, вивести зайву воду за межі будівельного майданчика, захистити підвал від затоплення і т. д.
Більше того, як показує досвід користувачів, цей пристрій допоможе, навіть якщо ще не встановлено повноцінної дренажної системи.
Робоче середовище
Характеристики придбаного насосного обладнання повинні відповідати умовам експлуатації: кліматичним факторам, температурі, фізичним властивостям та хімічній активності перекачуваної рідини. Слід пам’ятати, що такий пристрій призначений для відкачування великої кількості води, котра, як правило, містить не більше 5-10% механічних домішок. Рекомендується використовувати сітчасті фільтри, щоб запобігти потраплянню великих частинок в робочі частини дренажного насоса.
Що може зашкодити
Згідно з дослідженнями Міністерства енергетики США, понад 65% насосів в цій країні споживачі обирають неправильно. Часто придбане обладнання має недостатню або надмірну потужність, а електродвигуни працюють з постійним недовантаженням або перевантаженням. При неграмотному виборі насоса його параметри під час експлуатації виходять за межі робочих зон. У цьому випадку відбувається порушення нормального перебігу робочих процесів:
- посилюється пульсація в лініях тиску;
- виникають радіальні та осьові сили;
- зростають коливання рівня тиску;
- виникає вібрація, яка передається на ущільнення, підшипники та вали насосів;
- обладнання переходить у форсований режим;
- з’являється витік води;
- прискорюється знос підшипників;
- зменшується механічний та гідравлічний ККД;
- збільшується споживання енергії.
Проте дренажний насос, адаптований до конкретних умов експлуатації, забезпечує тривалу безвідмовну роботу та мінімізує витрати. Спеціалісти компанії Romstal допоможуть вам підібрати модель дренажного насоса, яка найкраще відповідатиме усім вашим вимогам.
Comments are closed.