Соціум

Риба здохла. Шукають інвестора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Німецьке» озеро остаточно перетворюється на мертве – після відлиги догори черевом тут спливла риба.

Сотні мертвих рибин спливли цими днями на поверхню так званого «німецького озера», що у мікрорайоні Пасічна. Серед них – півмет­рові щуки, заікрені карпи, маленькі карасі, плотва. Не вдалося вижити навіть молюскам і жабам. Трупи з водойми тепер їдять чайки, ворони, падаль витягують на берег безпритульні собаки. Така картина, переконані рибалки-аматори та пересічні мешканці міста, – результат бездіяльності місцевої влади. Адже ще під час сильних зимових морозів у водоймі не вистачало кисню. Та комунальники не поспішали робити рятівні для риби ополонки – цим намагалися зайнятися самі рибалки. Але не допомогло – відтак уся живність задихнулася.

Комунальники своєї провини у цьому не бачать. Так, директор парку імені Шевченка Володимир Ротару, на балансі якого й перебуває це озеро, наводить одразу кілька аргументів. Перший – це надзвичайно посушлива осінь, яка сприяла зменшенню рівня води у проблемній водоймі. Другий – нещодавні аномальні морози перетворили майже все озеро на суцільну кригу, до самого дна. На додачу – через брак коштів у бюджеті його роками не чистили від водоростей, які також поглинають кисень. Тож у такій ситуації врятувати рибу було неможливо.

Цю думку підтвердили в обласному управлінні рибоохорони. Її керівник Ігор Стефурак повідомив, що приписи у цій ситуації можна списати хіба на природу – за посуху й сильні морози.

Нині, визнає влада, рекреаційний об’єкт повільно перетворюється на болото. Хоча для його порятунку є кілька варіантів. Озеро можна поглибити, аби зрівняти з рівнем русла сусідньої Бистриці. Саме в річку, вважають комунальники, повільно стікає вода з проблемного об’єкту. Також можна спробувати підняти сам рівень русла Бистриці, з якої водою через канал поповнювалося б озеро. Однак на це потрібні великі кошти, яких у бюджеті немає. Тому наразі комунальники подали запит фінансування відновлювальних робіт в обласний екологічний фонд. Чи виділять гроші, а це близько мільйона гривень – невідомо.

«Кошти можна знайти і у приватного інвестора, – каже Володимир Ротару. – Зараз у нас створена група по інвестиційних проектах. Ми будемо шукати інвестора, який готовий вкласти кошти в цю територію, в це озеро, зробити тут відпочинкову інфраструктуру. А місто, на мою думку, має віддати цю територію в довгострокову оренду, адже зараз бюджет не має таких коштів, щоб відновити нормальне водопостачання озера».

Додамо, що в обласній екологічній інспекції проблему з масовою задухою риби поки не коментують. Зазначили, що про інцидент їх ніхто не повідомляв. Наразі сотні мертвих рибин намагається виловити з води спеціальна група комунальників.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.