Соціум

Реставрація? У Франківську фортечний мур промили потужним струменем води (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Фортечний мур у Франківську  промили струменем води. Про це “Репортеру” повідомили небайдужі  мешканці міста. Начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак пояснює, що це тривають реставраційні роботи.

Віктор Шевлюк, директор фортечної галереї “Бастіон” розповів “Репортеру, що вони звернули увагу міської влади на сумнівні роботи. Але там відповіли, що все відбувається під контролем департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини міськради.

До теми: Фортечний провулок у Франківську засяяв різними кольорами (ФОТО)

Начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак пояснює, що то триває реставрація муру. За його словами, миття стіни водою – найбільш щадний метод.

“Щоб реставрувати мур, його мили струменем води. А коли буде тепліше – будуть розшивати шви,  – говорить Ідак. – Піскоструй, наприклад, механічно сильно розмиває, а струмінь води – значно менше. Всякі роботи порушують автентичну структуру, але потрібно було очистити мур від рослинності, яка його руйнує більше за воду. Після того, як шви розшиють, втрачені ділянки мають заповнити”.

Нагадаємо, за реставрацію Фортечного муру взялася тлумацька фірма ПП “Єврокрок”, яка у 2016 році отримала замовлення від департаменту на реставраційні роботи — загалом на 2,3 млн грн.

До теми: Пам’ятки чекають. Як у Франківську рятують столітні кам’яниці (ФОТО)

Керівником і співзасновником ПП “Єврокрок” є Володимир Тихоліз. За його словами, мур мили зі шланга простою водою без хімії, тільки щоб змити рослинність – усе погодили з департаментом.

За даними державного реєстру фізичних і юридичних осіб, співзасновниками ПП “Єврокрок” є ще Ігор Петрук та Ярослав Ткачук.

Колишньою співзасновницею фірми зазначена Світлана Нижник. Як пояснив тоді “Репортеру” головний архітектор міста Дмитро Нижник, це дружина  йогобрата. За словами Нижника на час тендеру вона вже не була у засновниках компанії.

Нагадаємо, у 2016 році, до Дня Незалежності, міська влада Івано-Франківська, з оркестром, співами та голубами, відкрила оглядовий майданчик на ратуші та Фортечний провулок. Оживити туристичні принади закерував міський голова Руслан Марцінків. Роботи доручили архітектурному департаменту. На все про все дали кілька місяців. На  реконструкцію витратили 800 тисяч гривень.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.