Соціум

Пральна машина зависає на віджимі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Усі етапи прання в пралці виконуються послідовно, відповідно до закладених у програму прання алгоритмів. І якщо черговий етап не може успішно завершитися, пралка зупиняє прання та виводить на дисплей код помилки, який відповідає характеру несправності. Найчастіше пральні машинки переривають прання під час етапу віджиму або перед його початком. Про те, що потрібно зробити в таких випадках, з нами діляться спеціалісти з сервісного центру gayka.com.ua.

Пральна машина зависає на віджимі

Що робити, якщо пральна машина не віджимає

Не завжди причиною відсутності віджиму є технічна поломка апарата. У багатьох випадках машинка не переходить на етап віджиму через неправильні дії користувача. Насамперед це:

 • вибір програми прання в якій не передбачено віджимання. Зазвичай це режим для делікатних тканин;
 • дисбаланс речей у барабані. Якщо в машині немає функції автоматичного балансування, спрацьовує відповідний датчик і управляючий контролер, перериває прання. Усуньте нерівномірний розподіл речей по внутрішній поверхні барабана вручну, і продовжуйте прання.
 • надмірне завантаження пралки. Сучасні СМА обладнуються функціоналом контролю ваги. При закладанні більшої ніж вказано в паспорті машинки кількості речей спрацьовує захист та перериває прання. Витягніть зайві речі, і проблеми з віджиманням припиняться;
 • Випадковий збій виконання програми. Таке трапляється при перепадах напруги в електромережі або з інших причин. Для усунення збою достатньо зупинити прання кнопкою “Старт/Стоп”, витягнути вилку шнура живлення з електророзетки та через чверть години включити та запустити прання знову.

Якщо жодна з вищеописаних причин не підтвердилася, напевно, всередині машини щось сталося і для відновлення віджиму, необхідно запросити майстра сервіс-центру.

laundry.png

Найбільш ймовірні поломки, через які відсутні віджимання

Зазвичай визначити вузол, що став винуватцем відсутності віджиму, можна за кодом помилки, що відображається на дисплеї після переривання циклу прання. Але в багатьох випадках майстер уточнює поломку, звернувши увагу на зовнішні прояви несправності та на етап, на якому сталася зупинка. Найчастіше віджимання не виконується через:

 1. Проблеми із зливним трактом. Іноді це пов’язано із засміченням дренажного фільтра, але можливі й інші несправності. Алгоритмом пралки передбачено, що за наявності робочої рідини в баку, віджимання не запускається. Усуньте засмічення або поломку зливу і всі проблеми зникнуть.
 2. Пресостат, що вийшов з ладу. Керуючий контролер не отримує інформацію про повне злив води і не переводить електромотор на підвищені обороти.
 3. Зламаний датчик дисбалансу (є не на всіх моделях). ПО отримує “хибну” інформацію про наявність дисбалансу та перериває прання.
 4. Зношування або поломки одного з елементів антивібраційної системи (амортизатори, підвісні пружини або противагу). Це призводить до зростання вібрації та спрацьовування відповідного захисту.
 5. Розтягування ременя приводу. Барабан не може розкрутитися до вибраної швидкості, тому віджимання припиняється і машина зупиняється.
 6. Зношування або руйнування підшипникового вузла барабана. Барабан не тільки починає “підгальмовувати”, а й збільшується вібрація. Пралка через це “переходить в аварію”.
 7. Поломки чи порушення кріплення таходатчика. Керуючий контролер немає даних про швидкість обертання якоря електродвигуна і перериває прання.
 8. Виходу з ладу радіоелементів плати управляючого контролера.

Навіть кваліфікованим користувачам із досвідом ремонту побутової техніки не завжди вдається швидко знайти причину відсутності віджиму. В такому випадку потрібно звернутися за допомогою до спеціалістів сервіс-центру https://gayka.com.ua/lviv/.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.