Соціум

Практичні поради щодо освітлення маленької квартири

Google+PinterestLinkedInTumblr

Облаштування маленької квартири — це завжди виклик. Брак площі змушує відмовлятись від багатьох дизайнерських задумів та ідей, балансувати між “хочу” та “потрібно”. Одним із найпростіших способів візуально розширити простір є гарне освітлення. Ми зібрали 5 важливих рекомендацій, що допоможуть вам правильно обрати світильники в Україні та створити затишний, гармонійний, пропорційний інтер’єр.

Вибирайте світлі абажури та плафони

Річ у тому, що будь-які темні поверхні поглинають світло, роблять помешкання тіснішим та похмурішим, ніж воно є насправді. Унікальність світлих відтінків в тому, що вони не крадуть простору, а радше навпаки — додають відчуття легкості, невагомості. У виборі ламп, торшерів чи бра обирайте саме вироби у білому, світло-сірому, кремовому кольорі.

Віддавайте перевагу компактним світильникам

Розкішні багатоярусні лампи хоч і мають вишуканий вигляд, однак у невеличкій кімнаті будуть дивитись абсолютно недоречно. Обирайте мінімалістичні дизайни без надлишку декору та зайвих елементів.

Розгляньте альтернативні види освітлення. Точкові, мінімалістичні стельові моделі або світлодіодні стрічки допоможуть створити потрібний ефект. Вони можуть використовуватись як основне освітлення або додаткове у потрібних зонах. Особливо ефектно виглядає багаторівнева композиція в єдиному стилі. За допомогою LED-стрічки можна оформити меблі, карнизи, освітлювати робочі зони на кухні. Хоч таке освітлення вважається більш декоративним, ніж функціональним, але свою роль воно виконує на відмінно.

Використовуйте трекове освітлення

Трекові світильники — одне з найефективніших рішень для маленької вітальні, спальні чи передпокою. Вони мають елегантний мінімалістичний дизайн, який найкраще поєднується з сучасним стилем, забезпечують правильне освітлення усіх зон, а часто можуть використовуватись як вдале акцентне доповнення центральної лампи.

Численні компактні ліхтарики дозволяють спрямовувати світло на зони чи об’єкти, які ви хочете виділити. Такий варіант слугує привабливим елементом у сучасних просторах, не займаючи надто багато місця та не здаючись громіздким.

Подбайте про освітлення для затінених кутів

У компактних кімнатах кути набагато легше перетворюються в тіньові пастки, що роблять простір похмурим та гнітючим. Тому важливим завданням є досягнення візуального ефекту розширення площі. Для цього часто використовуються торшери та бра — додаткові елементи, завдяки яким приміщення отримує необхідне світло, коли воно потрібне.

Зважайте на матеріали та форми

У виборі освітлювальних приладів важливі усі деталі, зокрема розмір, форма, матеріал. Так, наприклад, хороший вибір — плоскі стельові моделі округлої форми. Вони виглядають просто та стримано. Своєю чергою вироби з ріжками дозволяють спрямувати світло у різні сторони приміщення.

Світильники з металу надають оселі більш індустріального стилю, тож сподобаються любителям лофту. А от класичні екземпляри з пластику чи скла — стандарт, що не втрачає актуальності впродовж років.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.