Соціум

Померла зв’язкова Романа Шухевича Катерина Щерба

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 10 травня, у Львові у віці 94 роки померла Катерина Щерба (псевдо Олеся), яка була зв’язковою командирів УПА, зокрема, Романа Шухевича.

Про її смерть повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Щерба, Шухевича, зв'язкова

Вчора (10 травня, — ред.) на 95-му році життя померла Катерина Щерба на псевдо Олеся. Вічна пам’ять людині, котра все життя присвятила Україні, — йдеться у повідомленні.

Що відомо про Катерину Щербу «Олесю»

Катерина Щерба народилася у селі Виспа Івано-Франківської області. Її мати була активісткою «Союзу українок», а батько — постійним головою місцевої філії товариства «Просвіта».

Повстанцям жінка допомагала на Франківщині протягом 1943-1945 років.

Протягом 1943-1945 років жінка була зв’язковою командира УПА Романа Шухевича, командира 13 воєнної округи УПА «Лисоня» Омеляна Польового та курінного сотні окремого призначення «Сіроманці» Дмитра Карпенка. У будинку батька Катерина Щерба допомагала лікувати хворих та поранених повстанців. Для цього пройшла курси медсестер.

Читайте також: “Три браття з Прикарпаття”: реальна історія бійців УПА з Рогатинщини (ФОТО, ВІДЕО)

Одного разу Катерину Щербу мало не арештували. Уникнути цього їй допомогли люди. Задля безпеки, залишаючись у підпіллі, вона часто змінювала міста, переїздила, міняла квартири. Потім вийшла заміж і змінила прізвище. Переїхала до Львова і так загубилася для НКДБ. Закінчила Львівський університет. Спершу вступила на німецьку філологію, потім перевелась на українську.

Після війни Катерина Щерба розпочала вчительську кар’єру. Викладала українську мову та літературу в Львові. Коли Україна здобула незалежність, стала однією з перших членкинь «Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби».

Чин похорону діячки національно-визвольного руху розпочнеться завтра, 12 травня, о 13:00 в капличці на вулиці Пекарська, 52, Львів. Катерину Щербу поховають на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.