Соціум

Переваги кульбаби: харчування, антиоксиданти та запалення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Листя, коріння та квіти кульбаби можуть принести користь для здоров’я. Це може включати зміцнення здоров’я печінки та боротьбу із різноманітними запаленням.

Переваги кульбаби: харчування, антиоксиданти та запалення

Висока поживність

Від початку до кінця життєвого циклу кульбаба представляє собою надзвичайно корисну культуру, щедру на вітаміни, мінерали та клітковину.

Зелена частина кульбаби відмінно підходить для споживання вареною або свіжою, завдяки чому стає чудовим джерелом вітамінів A, C і K. Крім цього, вона багата на вітамін Е, фолієву кислоту та невелику, але важливу, кількість інших вітамінів з групи В. Зелень кульбаби містить різні мінерали, включаючи залізо, кальцій, магній і калій.

Корінь кульбаби багатий вуглеводами інуліном – це розчинна клітковина, яка підтримує ріст та сприяє здоровому флорі бактерій у кишковому тракті.

Містить потужні антиоксиданти

Кульбаба має в собі потужні антиоксиданти, що може пояснити багато його лікувальних властивостей.

Антиоксиданти — це сполуки, які допомагають забирати вільні радикали — молекули, які є продуктом нормального метаболізму, але є причиною ризику хронічних захворювань, якщо рівень їх у вашому організмі переходить всі допустимі межі. Таким чином, антиоксиданти мають вирішальне значення для загального здоров’я.

Кульбаби містять високий рівень антиоксиданту бета-каротину, який може захистити від пошкодження клітин і окислювального стресу

Може допомогти боротися із запаленням

Кульбаба має потенціал зменшувати запалення завдяки наявності поліфенолів. Запалення є природною реакцією імунної системи на травму чи інфекцію, але тривале запалення може привести до стійких пошкоджень тканин тіла та ДНК. Ряд досліджень в пробірках свідчать про значне зменшення маркерів запалення в клітинах, які оброблялися сполуками, отриманими з кульбаби. Корінь лопуха купити можна у будь-якому спеціалізованому магазині.

Може допомогти контролювати рівень цукру в крові

Цикоринова та хлорогенова кислота є двома біоактивними сполуками в кульбабі, які сприяють зниженню рівня цукру в крові.

Дослідження в пробірках і на тваринах дали результат, що ці сполуки можуть поліпшити секрецію інсуліну — гормону, який відповідає за регуляцію рівню цукру в крові — і засвоєння глюкози (цукру) у ваших м’язах.

Може знизити рівень холестерину та тригліцеридів

Деякі речовини, присутні в кульбабі, можуть сприяти зниженню рівня тригліцеридів і холестерину, які є ключовими факторами ризику для серцевих захворювань. Деякі поліфеноли, зокрема флавоноїди та похідні гідроксикоричної кислоти, можуть мати властивості, що сприяють зниженню рівня холестерину та тригліцеридів.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.