Соціум

Пенсії в Україні: як зарахувати військову службу до пенсійного стажу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії, в Україні діє загальна мобілізація, військовозобов’язані постійно поповнюють лави ЗСУ. На «Юридичному порталі України» розповіли, як зарахувати військову службу до пенсійного стажу.

Пенсії в Україні: як зарахувати військову службу до пенсійного стажу

Відповідно до статті 8 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їхнього страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Читайте Двох мешканок Прикарпаття ошукали в інтернеті на 120 тис грн

Для підтвердження військової служби, а також служби цивільної оборони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів держбезпеки, розвідувальних органів приймаються:

  • військові квитки;
  • довідки архівних та військово-лікарських установ;
  • довідки військових комісаріатів, військових частин та установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, податкової та пенітенціарної служби.

Військова служба у складі армії під час бойових дій зараховується у трудовий стаж, виходячи з довідок військових комісаріатів, які видаються у порядку, визначеному Міноборони.

Читайте: ЗСУ розбили полк російських десантників – Генштаб

Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ та національної поліції приймаються довідки, які видаються згідно з порядком МВС.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.