Соціум

Паніка шкодить здоров’ю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Різкі перепади температури спровокували чи не масові застуди серед іванофранківців. Останнім часом в аптеках стали найпопулярнішими ліки від простудних захворювань. Люди почали згадувати минулорічну епідемію, трохи панікувати. Проте, лікарі стверджують – боятися нічого.

«На сьогодні такого немає, щоб була якась особлива настороженість, – каже головний лікар центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк. – Ми робили моніторинг захворюваності на грип і ГРВІ за останні три роки. Отже, у 2008 році на 1 вересня захворювань на грип було 12‑16 випадків. Цього року – лише шість. По ГРВІ (гострій респіраторній вірусній інфекції) у 2007 році було 386 хворих, у 2009‑му – 390, а цьогоріч маємо 362 випадки».

Не рідко в розмовах серед знайомих та в міському транспорті можна почути про те, що насувається нова, ще страшніша епідемія грипу. Доливають олію у вогонь і повідомлення з центральних телеканалів. Та паніка до добра не доведе.

«Захворіла моя знайома, пішла в аптеку, накупила антибіотиків, – говорить франківчанка пані Зоряна. – Через таке самолікування зараз лежить під крапельницею. Майже таке ж саме і в мене. Застудилася, раз пішла в аптеку – закупилася, другий – ще накупила різних медикаментів. Нічого не допомогло, зате потім довелося колотись антибіотиками».

«Застудилася на вихідних, пішла у аптеку, накупила різних ліків і зараз лікуюся, – зітхає студентка Оля. – Єдина проблема, що ліки дуже дорогі».

За словами Тараса Масляка, минулорічна ситуація не повториться. «Ми і готуємося, і вже підготовлені, – стверджує він. – Зараз знову моніторимо захворювання, фактично кожен третій день отримуємо інформацію з різних клінічних закладів, як дорослих, так і дитячих. Але сезонні віруси грипу були, є та будуть. Все залежатиме від погодних умов. Не виключено, що студенти, які приїхали на навчання з різних регіонів, можуть привезти якийсь вірус».

«Зараз боятися нічого, – каже і заступник головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Любов Андрусишин. – Важких випадків немає. На сьогодні госпіталізовано лише одну людину з ГРЗ (гостре респіраторне захворювання)».

Тож головне, що нам залишається, – не панікувати. Самонавіювання – рушійна сила, яка може і лікувати, і шкодити. Не треба забувати, що найкращим лікуванням є профілактика.

«Не вірю, що того року був свинячий грип, – обурюється пенсіонерка пані Роксолана. – І зараз не треба навколо цього робити паніку. Ми вилікувалися ехінацеєю, часто мили руки з милом, провітрювали кімнати. Цього року теж будемо робити профілактику».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.