Соціум

Паліативні хворі Прикарпаття можуть отримувати знеболювальні ліки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Паліативні хворі Прикарпаття можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою.  З 31 серпня до програми реімбурсації включено шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Паліативні пацієнти – це люди з важкими, часто невиліковними захворюваннями, що потребують знеболення. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

Отримати знеболювальні за програмою реімбурсації зможуть пацієнти, яких встановлені основний діагноз, паліативний статус та діагноз хронічний біль.

Аби отримати знеболювальні для паліативних хворих, необхідно:

  1. Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря:
  • Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.
  • Пацієнтам із психічними розладами: звернутися до лікаря-психіатра. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.
  • Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і призначить знеболювальні засоби. Далі – звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.

2. Завітати до будь-якої аптеки, що має договір із НСЗУ за напрямом “Опіоїдні анальгетики”, і надати працівнику аптеки е-рецепт у вигляді 16-значного номера та код підтвердження.

3.  Обрати із запропонованих працівником аптеки наявних препаратів, вартість яких відшкодовується за програмою реімбурсації.

4.  Отримати анальгетики безоплатно або з невеликою доплатою.

Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації, можна:
  • за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77,
  • за допомогою дашборда на сайті НСЗУ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map,
  •  за допомогою чат-бота «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot й
    НСЗУ Національна служба здоров’я України
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.