Соціум

OSB-плити — види та застосування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

OSB-плити — це сучасний будівельний матеріал, який дедалі частіше використовується для будівництва та оздоблення споруд. Завдяки високій міцності, стійкості до пошкоджень та простоті обробки вони знаходять дедалі більше прихильників. Як і для чого їх можна використовувати?

OSB-плити та інші будматеріали можна придбати в онлайн-гіпермаркеті «Строймат Киев» (https://stroymat.kiev.ua/otdelochnye-materialy/drevesno-plitnye-materialy/osb-plity/).

Що таке OSB-плита

Плита складається на 90% з деревини. OSB — це продукт на основі деревини, що використовується в основному в будівництві. OSB-плити можуть мати один або декілька шарів. Одношарові панелі є частиною інших деревних плит, таких як традиційні тирсоплити. Також їх використовують як самостійні будівельні та оздоблювальні матеріали.

OSB-плита формується пресуванням прямокутної стружки (найчастіше сосни або ялини) під впливом високої температури та тиску. Сполучний елемент — водостійка синтетична смола. Найчастіше використовуються три шари — верхні частини розташовані по довжині, а середні — упоперек, що забезпечує чудові механічні властивості. Структура їх поверхні може бути:

  • гладка,
  • пориста.

Краї можуть бути оброблені різними способами:

  • гребінь та паз;
  • двобічна;
  • фрезерована.

Стандартні плити OSB доступні товщиною від 8 до 33 мм і зазвичай нешліфовані. Залежно від способу нанесення і створення розрізняють наступні чотири типи OSB.

OSB-плити всередині будинку

OSB 1 — плити загального призначення, що використовуються в сухих умовах та можуть мати прямі або скошені краї. Їхня перевага — доступність та відносно невисока ціна.

OSB 2 — використовуються в основному в інтер’єрах, легко вбирають вологу, тому вимагають додаткової просочення. Найбільш поширені несучі плити, з’єднані на основі синтетичної смоли.

OSB-плити зовні будинку

OSB 3 — найбільш поширений вид плити, яку можна використовувати в умовах підвищеної вологості. Для них характерна висока стійкість — в основному через те, що для проклейки застосовується поліуретановий клей. Може використовуватися для облаштування та підготовки підлог в будинку та квартирі.

OSB 4 — найміцніший матеріал з усіх видів OSB. Застосовуються в несучих конструкціях, з високими механічними навантаженнями та підвищеною вологістю. Плити OSB 4 використовуються при будівництві дахів, стін каркасних будинків, монтажу опалубки і перекриттів, а також неізольованих та додатково утеплених поверхонь, таких як альтанки, будиночки для інструментів або собачі будки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.