Соціум

Одна з найпотужніших операційних. У франківській обласній лікарні розказали, як лікують епілепсію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У відділенні нейрохірургії обласної клінічної лікарні оперують епілепсію.

Тут для цього є все необхідне: команда фахівців, відповідне обладнання, і, як стверджують тут, одна із найпотужніших операційних в області та навіть в Україні, йдеться в дописі лікарні.

Маємо інтраопераційний нейромоніторінг та інтраопераційну електроенцефалографію, яку пишемо під час операції, і навігаційну систему, яка дозволяє вичислити зони, які підлягають видаленню, і відповідні мікроскопи, – розповідає завідувач відділення Андрій Мартин. – Все це необхідно, щоб оперувати епілепсію. Без зайвої скромності скажу, що ми єдині в області знаємося на лікуванні цієї хвороби.

За словами Андрія Мартина, діагностика епілепсії є найдорожчою в нейрохірургії.

Треба проводити консиліуми, залучати неврологів, психіатрів, епілептологів, має бути фаховий мультидисциплінарний підхід, – каже лікар. – Але загалом в лікування епілесії у нас і досі “совєтскій союз”.

При цьому додає, що по Україні вже почали з’являтися  лікувальні центри, зокрема,  віднедавна є на Закарпатті та у Львові. Фахівці лікарні співпрацюють з Інститутом нейрохірургії, роблять спільні операції зі своїми київськими колегами.

Епілепсію спричиняє зона в мозку та нейрони, які постійно знаходяться в активному стані. Коли їхній заряд стає більшим, тоді виникає приступ. Причин багато: вроджені зміни в мозку, пухлини, травми. Є багато варіантів епілепсії, які хірургічно піддаються лікуванню. Не всі, але частину складних, затяжних епілепсій можна вилікувати хірургічно. А в дітей епілепсія найчастіше має вроджений характер.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.