Соціум

Наступного року потрібно буде повторно вакцинуватися від COVID-19 – санлікар Кузін

Google+PinterestLinkedInTumblr
Вакцинована від COVID-19 двома дозами людина має за рік повністю ревакцинуватися, заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю Суспільному.

Як сказав Кузін, зараз базова стратегія МОЗ – ревакцинація двома дозами за рік після отримання базового курсу щеплення, повідомляє Репортер з посиланням на НВ.

Кузін вакцинація

Людина, яка отримала щеплення у 2021 році, має за рік звернутися до пункту щеплення і центру вакцинації населення та отримати повторне щеплення двома дозами вакцини. При цьому вона може вибрати інший тип вакцини, [ніж той], який використовувався під час першого щеплення, — розповів він.

Головний санлікар додав, що у МОЗ отримують інформацію з інших країн про ефективність вакцинації з використанням бустерних (третіх) доз. Закордонні експерти вважають, що ревакцинальні дози мають отримати насамперед найбільш вразливі категорії населення.

В інтерв’ю Укрінформу Кузін зазначив, що багато європейських країн рекомендують проводити ревакцинацію за пів року. І в Україні, швидше за все, «найближчим часом переглядатимуть рішення щодо використання ревакцинальної та додаткової дози».

Кузін також сказав, що Україна законтрактувала чи домовилася про постачання достатньої кількості вакцин для того, щоб ревакцинувати двома дозами щонайменше 70% населення.

22 грудня МОЗ затвердило наказ про вакцинацію третьою дозою медпрацівників і працівників будинків інтернатного типу. Вони можуть отримати ревакцинальну дозу за шість місяців після другого щеплення. Для ревакцинації використовують лише м-РНК-вакцини  (Moderna або Comirnaty/Pfizer).

Максим Карпаш: Тисяча за вакцинацію й чотири «тури»

17 грудня в Україні почали робити додаткове щеплення від коронавірусу. Його можуть отримати люди з ВІЛ, онкологією, після трансплантації органів, ті, хто проходить імуносупресивну або імуномоделюючу терапію, і пацієнти з низкою інших імунодефіцитних станів.

Глава МОЗ Віктор Ляшко наголосив, що додаткова доза відрізняється від бустерної. Бустерна вакцинація в Україні для всіх охочих може з’явитись у січні-лютому 2022 року чи раніше. Раніше в МОЗ казали, що для цього щонайменше 60% українців мають бути вакциновані однією дозою або 50% — двома дозами.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.