Соціум

На Вовчинецьких пагорбах хочуть створити ландшафтний парк (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Науковці Прикарпатського університету і представники департаменту інвестиційної політики міста планують створити ландшафтний парк на Вовчинецьких пагорбах поблизу Франківська.

Проєкт із управління приміськими лісами «URBforDAN» впроваджують за фінансової підтримки Європейського Союзу, повідомляє Суспільне.

Ліс у селі Вовчинець Івано-Франківської громади влітку цього року досліджували співробітники кафедри біології та екології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету. Вони вивчали, які саме червонокнижні тварини живуть на цій території. Також — які рідкісні види рослин, що охороняються міжнародними конвенціями, там ростуть, і як їх зберегти від знищення, каже завідувачка кафедри університету Мирослава Миленька.

«Приміський ліс сам по собі втрачає свої здатності, зокрема до самопідтримки, самовідновлення. І це — невиняток. Це — загальна характеристика приміських лісів, міських зелених насаджень — вони потребують управління. Інакше вони деградуватимуть. Власне, аби цього уникнути, і проводили роботи», — розповідає Мирослава Миленька.

За підсумками дослідження, науковці склали план рекомендацій. У ньому вказують, де саме варто розташувати туристичні локації, прокладати велосипедні і пішохідні маршрути лісами й пагорбами, як зберегти флору і фауну цієї території та зменшити кількість сміття.

«Про зміну локацій зараз не йдеться, натомість більше про те, як скласти план з його екологізації. Ми виконали певну кількість робіт на цьому етапі, але готові й надалі консультувати», — сказала Мирослава Миленька.

Територію ландшафтного парку розділять на різні зони: заповідну, рекреаційну і господарську. Працюють над цим у межах проєкту з управління приміськими лісами «URBforDAN». Його в Івано-Франківську проводять у межах Дунайської транснаціональної програми, що на 85% фінансує Європейського Союз, а на 15% — міський бюджет.

За інформацією департаменту інвестиційної політики, загалом для Франківська проєкт коштуватиме понад 213 тис євро. Зараз на Вовчинецьких пагорбах розташували фото-зони і локації для відпочинку, а також розробили велосипедні маршрути.

Після відкриття локацій жителі села Вовчинець через гучні дискотеки і засмічення території скаржилися на відпочивальників, каже радник міського голови Вовчинця Михайло Назар. Він сподівається, що територію впорядкують і не будуть засмічувати, а флору і фауну лісів вдасться зберегти, адже це — заповідник місцевого значення.

«Як я бачу, останнім часом забули, що це — заповідний фонд. Згідно з паспортом цього заповідника, там ростуть реліктові рослини і все інше – воно підлягає охороні. Відповідно до охоронних зобов’язань, там заборонені будь-які масові заходи, будівництво, порушення трав’яного покриву, проведення якихось змагань з мотокросу чи велогонок», — розповів Михайло Назар.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.