Соціум

На Снятинщині представники омбудсмена знайшли порушення у роботі Служби у справах дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Працівники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області спільно з експертом проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» здійснили плановий візит до Служби у справах дітей Снятинської міської ради.  

Там представники омбудсмена знайшли порушення у поводженні з дітьми, повідомили на сайті Уповноваженого з прав людини.

Служба у справах дітей

На первинному обліку в Службі перебувають 22 дітей, які належать до вразливих категорій. Зокрема, 8 дітей-сиріт та 14 дітей, позбавлених батьківського піклування. Також в громаді мешкають 59 неповнолітніх, які перебувають в складних життєвих обставинах, 28 з яких отримали статус постраждалих від збройного конфлікту.

Під час візиту з’ясували, що 19 сиріт виховуються в сімейних формах виховання (сім’ї опікунів),  двоє дітей – у дитячому будинку сімейного типу, та одна дитина перебуває у Залучанському дитячому будинку-інтернаті.

Під час моніторингу встановили, що працівники Служби неналежним чином виконують свої обов’язки:

  • діти вказаної категорії не поставлені на квартирний облік;
  • індивідуальні плани дітей ведуться частково, без зазначення результатів про виконання заходів, що ускладнює вчасне коригування планів в інтересах дитини;
  • недотриманий порядок формування особових справ.

Водночас для забезпечення реалізації права дітей на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та сімейне виховання в межах діяльності органу місцевого самоврядування створили комісію з питань захисту прав дитини, до складу якої входить Служба. Систематично відбуваються засідання вказаної комісії задля забезпечення законних прав та інтересів дітей. Крім того, створена міждисциплінарна команда для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах на території Снятинської міської ради.

За результатами візиту готується звіт з відповідними рекомендаціями.

Моніторинговий візит здійснений в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.

Нагадуємо, що у разі порушення прав, можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: [email protected];
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.