Соціум

На Прикарпатті завершився перший етап імунізації диких тварин від сказу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті завершився перший етап кампанії з пероральної імунізації  диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Заходи, які тривали три дні, завершилися 24 травня 2023 року, повідомляють в Івано-Франківському обласному управлінні Держпродспоживлужби.

Цьогоріч, у зв’язку із воєнним станом, усі роботи з розповсюдження вакцини проводились ручним способом, без застосування авіації.

Так на території сільськогосподарських, лісових угідь, вирубок, на перехрестях та узбіччях доріг, вздовж річок шляхом наземного розподілу розклали 32,5 тис. доз  вакцини на загальній площі 1,3 тис км кв.

Розповсюдження приманок проводила 71 робоча група. До складу груп входили спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в області та Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, представники органів місцевого самоврядування, працівники національної поліції, фахівці лісового та мисливського господарства і користувачі мисливських угідь. Всього – 425 людей.

Ця кампанія спрямована на створення стійкого імунітету до сказу серед диких тварин. Адже дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі.  В свою чергу це зменшить ймовірність  передачі збудника захворювання  до сільськогосподарських та домашніх тварин, – кажуть у Держпродспоживслужбі.

Спеціалісти нагадують: приманка з вакциною безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Мешканців просять не брати їх до рук і не переносити з місць розкладання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.