Відео Соціум

На Прикарпатті розгорнули мобільний COVID-госпіталь: який вигляд він має і як працюватиме (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У суботу, 20 лютого, в Івано-Франківській області на території Богородчанської центральної районної лікарні почали розгортати мобільний госпіталь для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Лікарні в області переповнені пацієнтами з коронавірусом.

А вже за лічені години на Прикарпатті почнуть встановлювати блокпости. На територію госпіталя нікого не пускають, кажуть, режимний об’єкт, пише ТСН.

Вночі з Києва приїхали 10 фур та вантажівок з медичним обладнанням – від ліжок до кисневих концентраторів та ШВЛ. Їх одразу почали розвантажувати та розгортати шпиталь на 120 місць.

Про катастрофічний брак ліжок для хворих на коронавірус, а відтак необхідність терміново розгортати додаткові, чиновники заговорили ще наприкінці минулого тижня. Втім, лише у середу зібрали обласну комісію з надзвичайних ситуацій, де постало питання про мобільний шпиталь. Ще два дні знадобилося, аби він нарешті прибув на Прикарпаття. Втім, чиновники зволіканням це не вважають.

Почали розкладати модульні конструкції – намети. Вочевидь, зробити це дозволило потепління. Адже напередодні головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв, що у морози їх обігрівати надто дорого.

“Тільки після того, як буде налаштований там правильний температурний режим, там почнеться монтаж обладнання”, – повідомив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук.

Перших пацієнтів, якщо у цьому виникне необхідність, сюди зможуть покласти за 9 днів – стільки часу передбачено на розгортання мобільного шпиталю.

На тиждень повністю призупинити роботу розважальної інфраструктури і всіх закладів громадського харчування збираються на Прикарпатті, Закарпатті та Буковині. Саме ці регіони наразі – лідери з захворюваності на коронавірус. І вже за лічені години на Прикарпатті почнуть встановлювати блокпости. Йдеться про 3 райони регіону, де найбільше хворих на коронавірус.

А тим часом саму райлікарню повністю переобладнують для допомоги хворими на COVID-19. Відділення від хворих звільняють поетапно – когось переводять до інших медзакладів, а кого можна, виписують доліковуватися амбулаторно. Якщо буде катастрофічний брак реаніматологів та анестезіологів, їх шукатимуть у вишах – серед інтернів та викладачів, та в інших лікарнях.

“Науковці наші, які працюють зараз зі студентами віддалено, вони можуть надавати таку допомогу у суботу та неділю”, – повідомив в.о. керівника департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак.

В будні допомогу надаватимуть працівники Богородчанської лікарні.

Вже за кілька годин у трьох районах Прикарпаття, де найбільше хворих на коронавірус, поліція виставить 16 блокпостів. Там чергуватимуть медики, які перевірятимуть стан здоров’я усіх подорожуючих. Якщо виявлять хворих із симптомами COVID-19, їхати далі не дозволять.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні