Соціум

На Прикарпатті польові роботи призупинились через брак пального

Google+PinterestLinkedInTumblr
Зазвичай у цей час активно проводять посівну, підживлюють культури та обробляють їх засобами захисту. Втім, на Івано-Франківщині хід весняно-польових робіт дещо призупинився через брак пального.

Про це зазначив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської області Степан Вінтонович, повідомляє Голос України.

Новини Прикарпаття Івано-Франківськ
Фото ілюстративне

Сільське господарство не внесене до переліку критичної інфраструктури, тож техніку аграріям заправляють на загальних підставах. Обіцяють після 15 травня виправити ситуацію, але весняний час втрачено. Тим паче, що через брак дощів вистачає і негативних погодних чинників. Ярина ледь-ледь прокльовується. Водночас із відведених під ярі культури 244 тис. га понад 60% ріллі вже засіяно пшеницею, вівсом, горохом і ячменем. Аграрії приступають і до закладання гречки, кукурудзи, сої та соняшнику. На завершенні – посадка овочів і картоплі. Втім, переважно бульбу садили наприкінці квітня, а то й у березні, і в багатьох господарів вона вже гарно закущилася, – розповідає Степан Вінтонович.

Нагадаємо, голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук запевнила, що ситуація невдовзі вирішиться. Попри брак, уся критична інфраструктура працюватиме без змін.

В області спостерігається підвищений ажіотаж та певний дефіцит з пальним. Основна причина – знищення ворогом частини інфраструктури, яка забезпечували потреби у паливі. Уряд вживає всі необхідні дії для розв’язання цього питання продовж цього тижня. Область готова до цього виклику. Уся критична інфраструктура стабільно працюватиме, – сказала чиновниця.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.