Соціум

На Прикарпатті критично міліють річки (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Води стає менше. На Прикарпатті критично міліють річки. Фахівці кажуть: це нетипова ситуація для нашого регіону. Адже раніше тут була зона надмірного зволоження.

Нині маловоддя фіксують одразу на декількох річках. Невтішна ситуація, зокрема, на головній водній артерії області – Дністрі та його притоках, пише Репортер з посиланням на канал 402.

Очільниця відділу гідрометзабезпечення обласного ЦГМ Тетяна Атаманюк розповідає, що критичне маловоддя спостерігається у верхів‘ї та в нижній течії Лімниці на Лукві, на Бистриці Надвірнянській.

Дефіцит води спостерігають останні п‘ять років. Метеорологи кажуть, змінюється циркуляція атмосферних процесів. Після спекотних днів відбувається різке зниження температури. Якщо раніше в червні та липні випадало найбільше дощів, то нині кількість опадів різко зменшилася.

Фахівці радять водогосподарським організаціям подумати про режим економії води.

Нам потрібен тільки ощадливий режим роботи цих організацій і водовикористання. А ще – акумулювання дощових та  річкових вод на посушливі періоди. Однозначно потрібно продумувати політику акумулювання, можливо, будувати акумулювальні басейни, – говорить Тетяна Атаманюк.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.