Соціум

На Прикарпатті 80% мостів перебувають у критичному стані – Онищук

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській області 80% мостів потребують ремонту. ІФ ОВА звернулася до парламенту та уряду, щоб наступного року області виділили гроші на ремонтні роботи.

Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповіла голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Для цього нам потрібно 3 млрд грн. Це колосальні гроші, тим більше з огляду на війну, — каже Онищук. — Але у нас ще є дороги, які не ремонтували 30-40 років. Коли до мене приходять люди, то скаржаться, що в нас не дороги, а напрямки, що немає проїзду часом навіть для швидкої, що важко підвезти дітей до школи та доїхати до роботи.

За її словами у 2023 році Прикарпаття отримало державну субвенцію у сумі 358 млн грн на дороги. Але цього недостатньо, аби відремонтувати всі розбиті шляхи.

Але коли ми винесли на сесію обласної ради програму, щоб відремонтувати найкритичніші з них, то обранці так і не підтримали цю програму. Кожен депутат хотів ремонтувати дороги на своєму окрузі, а коштів обмаль. Тому ми акумулювали гроші та відновлювали найбільш пошкоджені ділянки. Окрім дороги в Обертині, ми ще змогли забезпечити проїзд на ділянці Рожнятів-Липовиця, — розповіла голова ОВА.

Ще 25 млн грн скерували на ремонт трьох мостів: Луги-Лемня, Болехів-Войнилів, Рожнятів-Вербівка.

На Верховинщину, де влітку стихія зруйнувала і мости, і дороги, скерували 60 млн грн.

Повінь завдала збитків ще громадам Коломийщини та Косівщини. Довелося скерувати гроші на берегоукріплення з резервного фонду. Розумієте, люди приходять і кажуть, що коли йде дощ, вони навіть спати не можуть, бо бояться великої води. Нам потрібно турбуватись і про родини, які потерпіли від повені. От у Нижньовербізькій громаді молода сім’я залишилась без будинку, — говорить Світлана Онищук. — А ще треба подбати про переселенців, які на війні втратили все. Тому у своїй роботі я роблю акцент на максимальне залучення коштів від міжнародних донорів.

Читайте також: Як киянин під Франківськом побудував автономний будинок з бомбосховищем

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.