Соціум

На Івано-Франківщині на 40% зріс рівень захворюваності у дітей на хворобу Лайма

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У першому півріччі 2023 року в Івано-Франківській області зареєстрували 30 випадків хвороби Лайма, переносниками якої є кліщі. Це на 7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Серед дітей захворюваність зросла на 40%, пише Суспільне.

Лікарка-епідеміологиня Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ірина Федорів

Найбільша кількість випадків захворювання спостерігається в Івано-Франківському та Надвірнянському районах. Хвороба Лайма — це особливо небезпечна інфекція. Вона спричиняється бактеріями, які передаються при присмоктуванні іксодових кліщів. Найхарактернішими симптомами є ураження шкіри у вигляді мігруючої еритеми, ураження опорно-рухового апарату, нервової та серцево-судинної системи. Найчастішими ускладненнями є хронічне ураження суглобів, різні види важких аритмій, ураження головного мозку і периферичних нервів, — пояснює лікарка-епідеміологиня Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ірина Федорів.

Від початку року до лабораторії особливо небезпечних інфекцій після укусів кліщів звернулися 25 людей, щоб перевірити, чи були ці комахи інфікованими. Усі проби були негативними.

Також, за її словами, одна людина після укусу комахи звернулася, щоб дослідити кров — у неї виявили хворобу Лайма. Лікарка каже: сезон активності кліщів триває до листопада.

Необхідно дотримуватися таких основних правил: уникати місць найбільшого скупчення кліщів — це парки, листяні ліси — у період найвищої активності кліщів. На прогулянках використовуйте репеленти і захисний одяг. Важливо, щоб він був білого кольору, тому що на ньому легше знайти кліща до того моменту, поки він не проник під шкірний покрив, — радить Ірина Федорів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.