Соціум

На Франківщині у 2023 на 40% зросла кількість хворих на туберкульоз

Google+PinterestLinkedInTumblr

Майже у ста жителів Івано-Франківщини від початку 2023 року медики діагностували туберкульоз. Кількість хворих, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зросла на 40%.

Про це повідомила медична директорка Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру Леся Манів, пише Суспільне.

Туберкульоз на Прикарпатті: випадків стало більше

За її словами, якщо надалі в області медики не виявлятимуть якнайшвидше всіх пацієнтів з активним процесом захворювання на туберкульоз, то кількість хворих зростатиме.

Окрему увагу треба приділити переселенцям. Люди приїхали з регіонів, де пережили значні стресові ситуації та, можливо, тривалий період не мали доступу до нормального харчування, до належних умов перебування, де на фоні великого скупчення були очевидно люди з відкритими формами туберкульозу, — розповідає Леся Манів.

За рік повномасштабного вторгнення рф в Україну на Прикарпатті від туберкульозу лікували майже пів сотні військовослужбовців з різних регіонів України, каже медична директорка обласного фтизіопульмонологічного центру. Частина з них про захворювання дізналася на фронті.

Читайте: Хвороба поруч. Чому на Прикарпатті виявляють менше випадків туберкульозу і чи варто радіти

Коли вже з’явилася відповідна симптоматика, вони були виявлені. У 2022 році 22 військовослужбовці з нашої області повернулися із зони бойових дій, де їх обстежили в інших медзакладах. Їм виставили діагноз і вони повернулися до нас на лікування, — говорить Леся Манів.

Бійців, які перебували на Івано-Франківщині та мали скарги на туберкульоз, вже обстежили. Це — приблизно 26 людей. Їм діагностували хворобу та розпочали лікування.

Зі слів медичної директорки обласного фтизіопульмонологічного центру Лесі Манів, у більшості пацієнтів, яким діагностували туберкульоз, захворювання проходить у відкритій формі та з критичними показниками.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.