Соціум

“Молочний” притон у Франківську. Гори пляшок, фекалій і розтрощені офіси (Фото)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Гори пляшок, фекалій і розтрощені офіси сусідів. Колись улюблене кафе франківців у самому центрі міста нині перетворилося у місце нічних гулянок. І порядок там навести нікому.

IMG_0037

Шашкевича, 6 — центр Івано-Франківська, колись тут було відоме кафе «Молочне», та вже більше десяти років воно закрите, та як виявилося, не для усіх. Решітка в одному з вікон на першому поверсі виламана — нині це двері до справжнього притону. Що всередині, розкажемо трохи пізніше. Почнемо ж цю історію з результатів функціонування цього збіговиська — крадіжки.

Минулого вівторка, 30 червня, коли працівники офісів, які є на третьому поверсі — а це спортивне товариство «Колос» і Держінспекція з ядерної та радіаційної безпеки — прийшли на роботу, то побачили цілком поствакханальну картину. Їх не просто обікрали, злодії тут ще й добряче розважилися і у прямому сенсі напаскудили.

«Двері підважили кайлом, воно тут так і лишилося, й робили, що хотіли, — розказує заступник начальника інспекції Олександр Вісков. — Лишили купу пляшок, певно, гуляли довго».

IMG_0041

В одному з кабінетів «наклали купу» і розмазали все по стінах і підлозі. У другому, де «Колос», «бавилися» чорнилами й печатками — поштампували ними стіни.

«Усі стільці, столи, трудові книжки, архіви, все було залите чорнилом. От зібрали мішок документів, які вже неможливо відновити, медалі зі стін познімали, кубки розбили, забрали комп’ютер і принтер, розбили магнітофон», — навперебій розказують бухгалтер та інструктор «Колоса» Людмила Мішина та Світлана Іщенко.

Навіть одяг жінок, який тут був, потоптали ногами, а крем для рук розмастили по столі. Лишили знову ж таки купу пляшок і запах сечі.

Розтрощили ще один кабінет, пробували наступний, але чи то сили не стало, чи натхнення.

IMG_0016

Працівники офісів, кажуть, залізли з нижніх поверхів. Схожа історія була після Великодня, правда тоді нічого не вкрали. Річ у тому, що всередині приміщення є спільні сходи. Двері були забиті, але проти кайла не встояли.

А внизу, кажуть, притон. Ідемо дивитися. Як уже писали, решітки у вікні першого поверху зламані, залізти — раз плюнути. Перший поверх голий і сірий, його почистили «під сирець» — в ніс б’є різкий запах громадського туалету, всюди валяються пляшки з-під пива та горілки. Хоча тут ще більш-менш. Епіцентр гулянок на другому поверсі. Інтер’єр тут ніхто не чіпав — нормальний паркет, різьблена дерев’яна стеля, панно, навіть килимки під вікнами. І все це засипано недопалками, пляшками, якимсь одягом. По кутах подекуди купки фекалій. А от у цехах — справжні туалети, підлоги просто всіяні екскрементами, аж очі виїдає.

IMG_0015

В одному з цехів хтось дбайливо розстелив старі ковдри, в іншому — застелив вікно шматою, приніс стіл і столик, щось на ньому місили з білого порошку. Біля ліфту, яким подавали продукти, підлога встелена пляшками. Якщо спуститись у підвал, стає зрозуміло, — так нові господарі тут прибирають. Усю порожню тару скидають у шахту ліфта, тож на низу — гори сміття. І видно, що прихисток тут знайшли не безхатьки, бо у них на дорогі енергетики, пиво, горілку, просто не вистачило б грошей.

Орендарі приміщень на третьому поверсі від таких сусідів, звісно, не у захваті, але кажуть, навіть пожалітися нема кому — приміщення вже років з десять у судах, балансоутримувача нема, а міліція чомусь того притону не помічає.

IMG_0011

Історія з кафе «Молочне» справді має довгу судову бороду і навіть кримінальну справу. Хто є його власником, понад 10 років сперечаються у судах підприємець Костянтин Бородайко і ТОВ «Гостинець», директором якої є Юлія Гринда.

Бородайко стверджує, що власником є він.

«Я виграв усі суди, і в кримінальній справі мене виправдали по всіх інстанціях, — каже підприємець. — А право власності я відновив ще півроку тому».

Чому ж не наведе там лад?

«Право власності дійсно зареєстровано на мені, а що стосується приміщення, то мої опоненти зобов’язані, згідно з рішенням суду, через виконавчу службу передати це приміщення мені, — пояснює Костянтин Бородайко. — Я не можу зайти туди силоміць, оскільки є процедура виконання рішення суду. Зараз я звернувся у виконавчу службу щодо передачі мені об’єкта, а вони — до суду за роз’ясненням, в який спосіб це зробити. Коли передадуть, тоді я буду нести відповідальність за все, що там відбувається».

До слова, Бородайко навіть ділиться подальшими планами — зробити там кампермонт і запросити «McDonald’s».

«Якщо Бородайко має документ на право власності, то хай і відповідає за приміщення», — зі свого боку каже Юлія Гринда. Але, за її словами, справа ще не завершена, буквально два тижні тому вони звернулись у Верховний суд.

IMG_0009

Скидається на те, що ця справа найближчим часом таки не зійде з наїждженої колії. І виселяти любителів алкоголю звідти поки нікому. Хоча після тієї крадіжки у прес-службі обласного УМВС нам повідомили — дільничні й патрульні візьмуть об’єкт під особливий контроль. А щодо самого інциденту, то відомості про нього внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрите кримінальне провадження за ч.3. ст.. 185 КК (крадіжка з проникненням) — «зараз іде перевірка певних осіб на причетність до вчиненого і проводяться заходи, які спрямовані на встановлення всіх обставин цієї події».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні