Соціум

Мобілізацію продовжили: чи можуть призвати студентів на військову службу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Верховна Рада України продовжила загальну мобілізацію та воєнний стан у країні до 21 листопада. Українські юристи розповіли у коментарі “Фокусу”, чи можуть призвати студентів на службу в цей період.

мобілізація на службу новини Івано-Франківська

Як повідомила юристка юридичної компанії «Волхв» Ярослава Борка, згідно з чинним законодавством України, студенти не призиваються на військову службу, якщо вони навчаються на денній чи дуальній формі навчання.

Це стосується студентів як українських навчальних закладів, так і іноземних.

Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” визначено перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації. Так, згідно зі статтею 23, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти денної чи дуальної форм освіти, – нагадала  Ярослава Борка.

Читайте: Дати змістилися. Як з осені навчатимуться студенти у Франківську

Закон “Про військовий обов’язок та військову службу” теж регулює питання мобілізації студентів. Як зазначив адвокат юридичної фірми “Ілляшев та партнери” Володимир Адонін, частиною 8 статті 17 закону передбачено, що відстрочення від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

  • у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. При досягненні такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає чинність;
  • в закладах вищої професійної освіти з денною формою навчання, у тому числі, при отриманні початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступінчастої системи освіти;
  • в закладах професійної вищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі при отриманні наступного ступеня освіти;
  • у закладах середньої чи вищої духовної освіти з денною формою навчання;
  • в інтернатурі, аспірантурі чи докторантурі з відривом від виробництва чи без нього.

Читайте Хто такий «Мобілізяка», франківцям розказував офіцер-морпіх, письменник Влад Якушев

Що робити студенту, який хоче служити

Як пояснила адвокатка юридичної компанії “Riyako&Partners” Катерина Аніщенко, у разі, якщо студент бажає проходити службу, йому достатньо прийти до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (раніше – військкомат) і написати заяву про бажання бути добровольцем.

Після цього військкомат надсилає повідомлення до його навчального закладу, і він автоматично, без заяви студента, надає йому академічну відпустку на час проходження служби.

Якщо студент не бажає бути мобілізованим, при отриманні повістки йому необхідно у військкоматі подати довідку про навчання.

Верховна Рада продовжила воєнний стан майже до кінця осені

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: