Соціум

Мобілізація в Україні: чи є потреба у додаткових силах і призові жінок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення росії. Народний депутат, член комітету Верховної Ради з національної безпеки та оборони Федір Веніславський розповів в інтерв’ю «24 каналу», чи є потреба у додатковій мобілізації та кого зараз призивають до армії.

Мобілізація в Україні: чи є потреба у додаткових силах і призові жінок

Чи вистачає резерву у ЗСУ

Веніславський зазначив, що нині військові формування, які виконують завдання по захисту України, її територіальної цілісності й суверенітету, забезпечені більш-менш сталим особовим складом, пише DT.ua.

Йдуть невеликі призови тих військовослужбовців, яких потребує сектор безпеки й оборони, – сказав він.

Військовий облік для жінок: чи є зміни у правилах

За словами Веніславського, постановка жінок на військовий облік відбувається відповідно до наказу міністра оборони, який з’явився з ініціативи Генштабу. У документі є затверджений перелік спеціальностей, які можуть бути заміщені жінками.

Це і технологи харчової промисловості, і фахівці в галузі хімії, і в сфері інформаційних технологій, і зв’язку, і медичних спеціальностей тощо, – пояснив він.

Нардеп наголосив, що постановка на військовий облік є комплексною програмою. І до неї залучені не лише військовозобов’язані, а й органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, заклади освіти. Вони мають сповіщати центри комплектації про тих осіб, які підлягають військовому обліку.

Читайте: Фонд підтримки 10 бригади передав «едельвейсам» понад 100 автомобілів (ВІДЕО)

Жінки, які підлягають військовому обліку, повинні прийти до центрів комплектації, пройти військово-лікарську комісію і стати на військовий облік. Постановка на військовий облік не означає, що жінки будуть мобілізовані, – роз’яснив Веніславський.

За його словами, тільки якщо ситуація на фронті погіршиться до такого стану, що необхідно буде ЗСУ доукомплектовувати жінками, лише тоді вони можуть бути мобілізовані.

Нагадаємо, раніше фахівці Центру протидії дезінформації спростували фейк росЗМІ щодо вручення повістки жінці в Україні.

Читайте ЗСУ вдарили по базі в Кадіївці: убиті 200 окупантів (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: