Соціум

Мобілізація: чи можна відмовитися від військової служби через релігійні переконання

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років. Адвокат юридичної фірми «Міллер» Андрій Новак розповів, чи можна відмовитись від мобілізації через віру та обрати альтернативний спосіб служби.

новини Івано-Франківська

Чи повинна служити людина, яка має певні релігійні переконання

Релігійні переконання можуть дозволити військовозобов’язаному обрати вибрати альтернативний варіант служби, а не перебування на передовій зі зброєю в руках.

Релігійні переконання не звільняють людину від обов’язку захищати державу. Конституція закріплює рівність усіх громадян та не допускає дискримінації за релігійною ознакою. А в Законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію немає жодних винятків стосовно вірян. Військовий обов’язок є однаковим як для віруючих, так і для невіруючих, – каже юрист.

Що таке альтернативна служба

Так, у статті 35 Конституції України зазначається, що ніхто не може бути звільнений від своїх обов’язків перед державою або відмовитися від виконання законів з мотивів релігійних переконань. Однак для тих, хто все ж таки занадто твердо стоїть на своєму, існує альтернативна служба.

Альтернативна служба запроваджується замість проходження строкової військової служби для виконання обов’язку перед суспільством, йдеться у Законі “Про альтернативну (невійськову) службу”.

Читайте: Полковник Міноборони погорів на хабарі за зняття з військового обліку

Вона не передбачає військової підготовки та використання зброї.

Таку службу проходять на підприємствах, в установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.

Строк альтернативної служби є більшим за строк строкової у 1,5 раза.

У мирний час віряни деяких конфесій мали право на проходження альтернативної служби замість строкової. Таке право мають лише віряни, які належать до офіційних і чинних згідно із законодавством України релігійних організацій, віровчення яких забороняє користуватися зброєю, – резюмував Новак.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.