Соціум

Місто бореться з «бардаком»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У травні управління архітектури та містобудування виявило в Івано-Франківську ряд незаконно встановлених тимчасових закладів торгівлі (кіосків). Тож виконком прийняв рішення про їх демонтаж. Правда, юридичний відділ МВК наголосив, що виконком має робити це лише на підставі приписів, протоколів чи постанов інспекції архбудконтролю або облдержземінспекції. Оскільки їх не було, то питання демонтажу затягнулося.

За словами Світлани Лосюк, заступника головного архітектора, управління архітектури вже підготувало листа на ім’я начальника головного управління Держком­зему з проханням посприяти місту з виконанням рішення виконкому. «Ми могли би вже провести демонтаж, – зазначила Лосюк, – але мусимо мати документи від Держкомзему». Правда, цих документів, за її словами, можна чекати ще довго…

Є й ще одне доручення міського голови – знести самовільно встановлені літні торгові майданчики. Так, в кінці червня в місті створено рейдову групу, яка пише приписи з вимогою демонтувати споруду та складає адмінпротоколи. Наразі вже прийнято рішення виконкому про демонтаж 15 літніх майданчиків. Із них двох уже немає, а ще два підприємці намагаються узаконити свої майданчики. Решта продовжує собі функціонувати.

Відтак, згідно з рішенням виконкому, до 24 липня підприємці мають виконати рішення та здійс­нити демонтаж. А у разі невиконання це зробить управління ЖКГ. «Якщо по кіосках гірша ситуація, то літні майданчики вже через кілька днів можемо з чистою совістю демонтовувати», – підсумувала Світлана Лосюк.

Начальник УЖКГ Василь Білик запропонував узаконити ці майданчики. На це перший віце-мер Зіновій Фітель відповів: «Ми не можемо узаконювати те, що зле зроблено». А Світлана Лосюк доповнила: одні розташовані надто близько до жилих будинків, інші – до проїжджої частини, ще десь немає доступу до туалету… «З цим бардаком ми собі раду не дамо, якщо будемо їх узаконювати», – наголосила вона.

Білик наполягав на своєму. «Ми й так нічого не вирішимо, і будуть вони так далі стояти. А якщо узаконимо, то хоч гроші будуть поступати у бюджет. А якщо десь не можна узаконити, то їдемо і знімаємо їх, хай тоді підприємці з нами судяться».

Далі в розмову втрутився заступник начальника управління торгівлі Іван Ляхович. Він запевнив, що нема кого узаконювати, адже 11 із 15 підприємців за дозволами навіть не звертались…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.