Соціум Фото

Міст співпраці: франківські й донецькі журналісти обміняються візитами (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Два регіони – виклики одні. Єднати країну й долати стереотипи без ЗМІ неможливо.

Саме співпраця між журналістами стала одним із ключових напрямів уже відомого проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці», пише Репортер.

журналісти новини Івано-Франківська

У вівторок, 11 січня, у Франківську відбувся круглий стіл за участі голови Донецької ОДА Павла Кириленка, заступника голови Івано-Франківської ОДА Богдана Футерка, представників регіональних ЗМІ обох регіонів, громадських рад, Західноукраїнської мережі протидії дезінформації та Національної спілки журналістів.

Мета проєкту «Схід і захід: журналістський обмін» – організувати престури для журналістів Прикарпаття й Донеччини. Щоб познайомились, побачили іншу частину України зсередини, її особливості, сильні та слабкі сторони.

журналісти новини Івано-Франківська

«Співпраця між донецькими та івано-франківськими журналістами означатиме і співпрацю між жителями наших областей, – каже голова Донецької ОДА Павло Кириленко. – А це саме те, чого нам так бракувало у попередні роки. Російська пропаганда зуміла нав’язати так багато міфів тільки через те, що між сходом і заходом не було постійної комунікації».

журналісти новини Івано-Франківська

«Дуже важливо, що сьогодні ми говоримо саме про галузь журналістики, адже побудова сучасної держави неможлива без ефективної роботи представників ЗМІ, – зазначив заступник голови ІФ ОДА Богдан Футерко. – Сьогоднішня наша зустріч нехай буде тим початком глибокої співпраці саме в журналістській галузі».

Обмінні візити між журналістами відбудуться протягом найближчих двох місяців. Представники ЗМІ зможуть напрацювати матеріали про регіон та обмінятися досвідом.

Долучитися до них можуть усі журналісти, які працюють у регіонах та підтримують національну єдність.

«На таких круглих столах, як сьогодні, нам потрібно думати не про минуле і навіть не про сьогодення, а про наше спільне бачення майбутнього. Про стратегічні речі. За великим рахунком, читачів на Донеччині та Прикарпатті турбують однакові питання», – вважає головний редактор сайту «Фіртка» Ігор Марковський.

журналісти новини Івано-Франківська

«Я маю чудові враження від Донеччини, зокрема, кілька разів був у Краматорську, – каже головний редактор інтернет-видання «Курс» Сергій Борис. – Це було у 2016 та 2018 роках. Тоді я для себе відкрив Донбас, бачив, як він змінюється, і ці зміни мені подобаються. Тому з великим задоволенням поїхав би туди ще раз».

«Особисто для мене, як громадянина України, немає різниці між сходом і заходом. Адже уся моя журналістська доля тісно перетинається між обома регіонами. Вважаю, що потрібно якомога більше плідних обмінів не тільки між журналістами, а й простими мешканцями», – говорить учасник круглого столу з Донеччини Владислав Леошин з видання «Голос України».

За словами засновниці ГО «Прикарпатська інформаційна корпорація» Оксани Камінської, цей проєкт – своєрідна «парасоля», під якою обидві області зможуть зробити чимало доброго.

Проєкт тривав пів року та об’єднав понад 500 учасників з обох регіонів.

«Дуже добре, що є такі люди, які зшивають країну за власною ініціативою, – резюмував голова громадської ради при Івано-Франківській ОДА Віталій Перевізник. – Хотілося б, щоб це була ціла програма на 40 років, яку б не змогла змінити жодна влада».

Проєкт також підтримали прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Схід і захід: журналістський обмін» реалізовується в рамках проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці», що розробила ГО «ПІК» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.