Соціум

Мінуємо вокзали. Дорого

Google+PinterestLinkedInTumblr

З неділі на понеділок опівночі в міліцію зателефонував невідомий. Він заявив, що залізничний вокзал в Івано-Франківську заміновано. «Екстрені служби – міліція, МНС, СБУ, працівники прокуратури відразу виїхали на вокзал, – розповідає голова ЦЗГ УМВС в області Василь Гультайчук. – Ми задіяли вибухово‑технічні служби, приїхали кінологи з двома пошуковими собаками». Всіх людей з вокзалу, яких, на щастя, у пізній час було небагато, евакуювали. Та після ретельного огляду приміщення жодного вибухового пристрою не знайшли.

Як розповідає Гультайчук, міліція вже знає, звідки телефонували, зараз ведуться роботи щодо встановлення особи «жартівника». За своє оригінальне почуття гумору йому доведеться дорого заплатити. Адже стаття 383 КК України «Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину» передбачає покарання до двох років позбавлення волі.

Крім того, на цей виїзд екст­рені служби задіяли величезну кількість ресурсів – як людських, так і матеріальних. «Багато працівників міліції відволіклися від виконання своїх обов’язків – це і патрулювання вулиць, і виїзди на справжні повідомлення про правопорушення чи злочини, – каже Гультайчук. – А матеріальні витрати ми підрахуємо тоді, коли цю особу затримають, порушать кримінальну справу і передадуть позов до суду. У тому числі на відшкодування матеріальних витрат».

До речі, десь чотири року тому міліція вже затримала юнака, який також «пожартував» про замінування. «Враховуючи те, що він був неповнолітнім, покарання в основному поніс батько, – говорить Гультайчук. – Тільки на відшкодування матеріальних збитків суд зобов’язав його виплатити 18 тисяч гривень».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.