Соціум

Медсестри і косметологи. Франківський медуніверситет представив нові спеціальності

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 15 квітня, в Івано-Франківському національному медичному університеті презентували нові освітні програми. Вже наступної вступної кампанії абітурієнти зможуть вступити на косметологію, сестринську справу та екстрену медицину (парамедик).

Ці освітні програми входять до спеціальності Медсестринство. Поки що навчання на цій спеціальності у медичному університеті – лише на платній основі. Ціна навчання на всіх трьох напрямках – понад 25 тис грн на рік, пише Репортер.

Франківський медуніверситет представив нові спеціальності

В Україні зараз брак фахівців в освітній галузі, – говорить в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Олександр Бульбук. – Тож до Дня медсестринства ми презентуємо освітньо-професійні програми. Зокрема, освітню програму на паремедиків ми отримали ліцензію ще рік тому, але хотіли ще раз привернути до неї увагу.

Медсестринство – це спеціальність, на якій тепер можна навчатися в ІФНМУ починаючи з коледжу і закінчуючи бакалавратом.

Бакалавр медсестринства повинен мати ще й управлінські якості, – каже в.о. директора фахового медичного коледжу Віталій Гловʼяк. – У нас є можливість вибирати різні блоки дисциплін, обирати власну освітню траєкторію. А також – брати участь у великій кількості міжнародних проєктів.

За словами завідувача кафедри дерматології та венерології Олександра Олександрука, навчання на косметолога в університеті триває майже чотири роки. Останні роки присвячені різним напрямкам косметології, а також основам фармакології.

Франківський медуніверситет представив нові спеціальності

Зараз є багато пропозицій з надання косметологічних послуг. Здається, що це так просто, але насправді це не так, це довгий академічний шлях, – каже Олександр Олександрук. – На практиці ми бачимо, як у цій галузі працюють не люди, які навчалися на дерматовенерології, а інколи взагалі без медичної освіти. Це неправильний шлях.

Що стосується навчання на парамедика, одна група студентів уже здобуває цю освіту в ІФНМУ.

Читайте також: Реабілітація, іноземці, обʼєднання. Ректор ІФНМУ представив свою команду

Як розповідає викладачка кафедри терапії, сімейної та екстреної медицини Наталія Матковська, ця професія зараз дуже актуальна, зважаючи на війну. Студенти навчаються проводити реанімацію, надавати першу медичну допомогу та рятувати життя.

Франківський медуніверситет

Я можу вас запевнити, що місце роботи буде, адже ця професія завжди потребує омолодженння колективу, – каже завідувачка навчально-тренувального центру екстреної медицини та медицини катастроф Марʼяна Перчик.

Читайте: Центральний корпус ІФНМУ планують зробити доступними для людей з інвалідністю

Вступити на нові освітні програми можуть випускники школи, а також коледжів після навчання на відповідних спеціальностях. Підставами для вступу є результати національного мультипредметного тесту та мотиваційний лист. Кількість балів з кожного предмета на НМТ для вступу на ці спеціальності – 100 балів, які є мінімальними на тестах.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.