Соціум

Листова нержавіюча сталь: де використовується і які має особливості

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Унікальні фізичні та експлуатаційні характеристики нержавіючої сталі зумовили різноманітність варіантів використання прокату. Для виготовлення нержавійки використовуються різні технології, що дозволяє отримувати труби, кутники, квадрати, шестигранники та листи з різними властивостями. Вироби з нержавіючої сталі поєднують міцність з довговічністю, що обумовлює високий попит на цей різновид металопрокату.

вироби з нержавійочої сталі новини Івано-Франківська

У різних сферах промисловості та виробництва широко використовується нержавійка листова, представлена в каталозі компанії Armax декількома позиціями. Компанія Armax співпрацює з провідними виробниками металопрокату, що дозволяє гарантувати високу якість товарів та пропонувати прокат за найдоступнішими цінами.

Особливості виробництва листової нержавіючої сталі

Основою для виробництва нержавійки є леговані та низьковуглецеві сталі. Введення до складу сталі марганцю та хрому дозволяє отримувати вироби високої міцності, здатні витримувати тиск та механічні удари.

Для виготовлення листової нержавіючої сталі використовуються технології:

  • холодного прокату (без відпалу);
  • гарячого прокату.

Технологія світлого відпалу (термообробки) застосовується для усунення внутрішніх напруг у металі, зниження твердості та підвищення пластичності. Термообробка знежирює поверхню металу, полегшуючи процеси нанесення захисного покриття або шліфування, а також робить нержавіючу сталь придатною для складної механічної обробки.

Для покриття зовнішньої поверхні з метою підвищення фізичних та експлуатаційних показників використовуються мідь, алюміній та інші кольорові метали.

Різновиди листової нержавіючої сталі за типом поверхні

Залежно від використаної виробником технології обробки поверхні виділяють листи нержавіючої сталі:

  • Шліфовані. З малюнком «волосок», шліфовані з використанням щіток (скотч-брайт), оброблені абразивами різної зернистості.
  • Дзеркальні. Дзеркало матове, супердзеркало, таке що, відбиває світло.
  • Матові з мінімальною обробкою, що поєднують практичність та довговічність з доступною вартістю. Використовуються для виготовлення медичних інструментів, сантехніки, посуду, труб.
  • Поліровані, процес обробки яких складається з декількох етапів.
  • Текстуровані, що відрізняються високою зносостійкістю (на 70% вище, ніж у гладких листів). Для декорування текстурних листів використовують оксид хрому та нітрид титану (додає відтінок золота).
  • Рифлені з малюнками у вигляді ромбів, квадратів, паморозі тощо. Жорсткість рифлених листів на 40% вище за звичайну сталь.

Тип та склад поверхні є важливим фактором при виборі листової нержавіючої сталі, оскільки визначає сферу застосування металопрокату. Листова нержавіюча сталь використовується в будівництві, для виготовлення меблів та оформлення інтер’єрів, в енергетиці, машинобудуванні, суднобудуванні, авіабудуванні, хімічній промисловості, при виробництві приладів та інструментів, включаючи хірургічні.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.