Соціум

Курячий послід – у річки?

Google+PinterestLinkedInTumblr

На минулому тижні до редакції «Репортера» зателефонувала читачка – пані Люба із Загвіздя Тисменицького району. «У нас з птахофабрики пустили гноянку по всіх потоках і все це пливе у Бистрицю, – обурювалася загвіздянка. – Усе село смердить. Це жах якийсь і усе це люди будуть пити, а потім травитися. Повні потоки гноянки скоро взагалі потечуть по усіх вулицях…».

Знаючи теорію про те, що в курячому посліді містяться нітрати, які таки дійсно можуть призвести до харчових отруєнь, «Репортер» поїхав у село. Чорні потоки побачили, запах відчули, з мешканцями поспілкувалися. Щоправда – без імен.

Найбільше переймаються ті, що живуть ближче до птахофабрики «Авангард» – їм смердить. Минулої середи Загвіздянська сільська рада отримала вісім скарг від мешканців. Решта загвіздянців або ігнорують проблему, або навмисно залишаються осторонь – багато близьких з їхніх родин працюють на тій самій фабриці.

Зі слів мешканців ми довідалися, що сільський голова Загвіздя Петро Бігун мав розмову із керівництвом фабрики. Однак, вони не порозумілися. Правда, сам Бігун цю інформацію спростував, сказав, що він ходив на фабрику разом із мешканцями‑скаржниками і проблему вони владнали. «У вівторок люди звернулися зі скаргами і вже до середи вони все спинили, – сказав загвіздянський голова. – А запах ще трохи лишився».

Заступник директора ЗАТ птахофабрики «Авангард» Теодозій Макутрак підтвердив інформацію. «У нас є ціла площадка і не могло багато проникнути. Трохи правда пішло, але дуже мало, – сказав Макутрак. – Ви ж бачите, що робиться, чи це одне прорвало? Правда, ми одразу все зробили, загородили та прибрали з каналів усе, що витекло».

Доводиться вірити на слово. І тільки здогадуватися, скільки там витекло насправді.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.