Соціум

Критична інфраструктура і екстренна медицина. Нові спеціальності у франківських вишах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 15 травня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудеться презентація одразу трьох нових освітньо-професійних програм.

Зокрема, це нові освітньо-професійні програми зі спеціальності Медсестринство, повідомили на сайті університету.

Йдеться про такі напрямки:

  • Косметологія
  • Сестринська справа
  • Екстрена медицина / Парамедик

А в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу презентували нову освітню програму “Національна безпека у сфері критичної енергетичної інфраструктури”. Її заклад представив на ліцензування в Міністерстві освіти і науки України.

Це перша така освітня програма в Україні, кажуть в ІФНТУНГ.

Без енергетики не буде нормального функціонування економіки, нормального забезпечення Збройних сил України, і загалом буде дуже складна ситуація, – каже ректор університету Ігор Чудик. – Ми повинні мати сильну безпекову енергетичну доктрину, як США, Євросоюз, і в нашій державі вона має бути сформована. Багато зроблено, але щоб прогресувати в питанні енергетичної безпеки, потрібні висококваліфіковані кадри.

Випускники цієї програми стануть спеціалістами у сфері енергетики, але з нахилом в царину управління й координації процесів, пов’язаних  із захистом, забезпеченням працездатності й швидкого відновлення. А також запобіганням загрозам терористичного  і геологічного характеру (йдеться про об’єкти нафтогазового комплексу), реагуванням на техногенні ризики й забезпеченням безперебійної роботи енергетичної системи держави.

Всі охочі навчатися на цій спеціальності зможуть цього року податися на платну форму навчання. А вже наступного року керівництво ІФНТУНГ планує клопотати  перед МОН щодо виділення бюджетних місць.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.