Соціум

Контейнер закликає до свідомості. За два тижні франківці віддали на благодійність 150 кг одягу, взуття та дитячих іграшок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Понад 150 кілограмів одягу, взуття та дитячих іграшок вивантажили волонтери «Карітасу» із соціального контейнера в центрі Івано-Франківська. Два тижні тому в місті започаткували таку ініціативу, аби залучати франківців до благодійності. Мешканців просять приносити речі, які потім пригодяться малозабезпеченим людям.

ss-charity-startups[1]

Та серед одягу і взуття хтось вкинув ще чотири пакети зі сміттям…

Перший соціальний контейнер в Івано-Франківську поставили позаду стоматполіклініки, навпроти кінотеатру «Люм’єр». Це – ініціатива місцевих комунальників – підприємства АТП 0928, які займаються вивозом твердих побутових відходів.

За словами заступника директора підприємства Михайла Яцківа, цей досвід вони запозичили з-за кордону.

«Такі контейнери вже давно практикують у європейських країнах, – говорить Яцків. – В Україні, наскільки мені відомо, вони стоять у Львові та Києві. Тобто Франківськ – третє місто в Україні, де реалізовується цей проект. Але він є пілотним і новим не лише для нашого міста».

Карітас

Спеціалізовані контейнери встановили для збору малогабаритних речей, які були у вжитку. Це – одяг, взуття, дитячі іграшки, книжки. Вони є зайвими у когось вдома, але знадобляться для малозабезпечених людей. На сьогодні бак для збору допомоги у місті єдиний, але згодом обіцяють поставити ще чотири.

Вміст контейнера забирають волонтери благодійного фонду «Карітас». Потім вони ж розподілятимуть речі для тих, кому вони найбільш потрібні.

За словами виконавчого директора БФ «Карітас» Наталії Козакевич, фонд підтримує всі соціальні ініціативи – тому й відгукнулися на співпрацю.

«На жаль, один соціальний бак не вирішить тої проблеми, яка є в місті, – говорить Козакевич. – Подібних контейнерів треба хоч би по одному у всіх мікрорайонах Івано-Франківська. Ми опікуємося багатьма людьми, до нас звертається багато установ – районні територіальні центри, геріатричні пансіонати. Там завжди є потреба у постільній білизні, рушниках. Звертаємося до свідомості людей, просимо, щоб не викидали пристойні речі у сміття, аби приносили до цього контейнера – тоді якась інша людина ще зможе їх використати».

Наталія Козакевич зауважує, до «Карітасу» багато небайдужих приносить допомогу, але ці контейнери – комфортніший шлях, жертводавцям не потрібно витрачати час, бензин, вони можуть віддати речі поруч із місцем свого проживання. Але тоді контейнерів треба більше, ще раз наголошує Козакевич.

За збір допомоги із поки що єдиного у Франківську соціального баку відповідає працівник «Карітасу» Олег Дмитрук. У понеділок, 21 вересня, він вперше вивантажував назбиране.

«Там була постільна білизна, верхній, дитячий одяг, взуття та іграшки – загалом 150 кілограмів, – каже Олег. – А ще було чотири пакети зі сміттям! Хіба не могли віднести його за 30 метрів і викинути в баки для непотребу? На цьому контейнері великими літерами написано, для чого він і що там збирають! Мені це дуже заболіло. Нема ще в людей того розуміння!».

Волонтер говорить, що тепер усі речі доведеться пересортовувати та перескладати. Каже, вже бачив, що 30 % таки треба викинути.

«Є люди, які жертвують від щирого серця, а дехто кидає те, що йому не потрібно і вже й нікому не пригодиться, – говорить Дмит­рук. – Люди, які приносять речі на «Карітас», перед тим телефонують, тож ми одразу говоримо, що воно має бути в належному стані й чисте. Якщо ми почнемо з усього міста збирати і прати, то нам не стане рук, часу й ресурсів, яких у нас нема».

У минулому році до «Карітасу» за гуманітарною допомогою щомісяця зверталися 25-40 людей. Цьогоріч, кажуть волонтери, кількість нужденних зросла до сотні – через переселенців з Донбасу та Криму.

«З початку цього року ми видали більше тонни вживаних речей – це одяг, взуття та іграшки, – розповідає Олег Дмитрук. – Люди приходять за ними особисто, крім того, ми ще передаємо на районні територіальні центри. Так, два тижні тому відправили на Тлумацький, Богородчанський, Калуський та Галицький територіальні центри 50 ящиків вживаного одягу, а кожен важить 21-22 кг. Ще 50 ящиків чекають на відправку до Рожнятова».

Працівники «Карітасу» закликають небайдужих франківців приносити в соціальний контейнер чисті речі, щоб потім їх могли використати. Також усе це можна приносити у «Карітас», фонд розташований на вулиці Крихівецькій, 102.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.