Соціум

Коломия б’є рекорди. Писанкове місто відсвяткувало 775 років від першої згадки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Та нині Коломия цвіте і пахне», – говорить по телефону якась старенька жіночка на коломийському вокзалі. Минулих вихідних писанкове місто святкувало чималий ювілей – 775 років від першої згадки. Як і личить Коломиї, святкували доволі колоритно, десь традиційно, подекуди незвично, а десь і унікально.

14066482_1078690582211658_3961447465287355711_o

Урочистості розпочалися з розбігу – встановленням першого та не єдиного в той день рекорду України. Біля катедрального собору Преображення Христового виступив найбільший у державі зведений хор. Звучали моцно й велично. Колектив і складався символічно – із 775-ти хористів церковних та світських хорів Коломийщини.

Хористи-рекордсмени виконали знамениту пісню «Понад Прутом моя Коломия», духовний гімн України «Боже великий, єдиний» та державний гімн України. Це було незабутньо і мабуть найкраще, що було в Коломиї того дня.

Після підспівування з хористами коломияни та гості міста у вишиванках урочистою ходою вирушили до міської ратуші. Саме тут облаштували святкову сцену.

З неї лунали вітання від керівників міста, області, а також від іноземних гостей із Польщі, Румунії, Канади та Німеччини.

До ювілею писанкового міста «Укрпошта» випустила поштові марки. Там – звісно, єдиний в Україні Музей писанки та центральна частина міста. Таких марок видрукували з 30 тисяч, вони розійдуться по всьому світу. Також випустили спеціальний штемпель, яким прямо на сцені й погашали перші ювілейні марки.

DSC_1989

Ще на святковій сцені званням «Почесний мешканець Коломиї» нагороджували краєзнавців, спортсменів і навіть комунальника (!) – за ремонт доріг. Ну, де ми ходили, дороги наче непогані. Люди плескали, тож, певно, не проти такого нагородження. Цікаво, а як би на таке відреагували у Франківську?

Нагороду отримала й 97-річна Уляна Ярушенко – на сьогодні найстарша мешканка Коломиї, 1919 року народження. За словами доньки довгожительки Зінаїди Семенович, бабуся при здоровому розумі й бажає довголіття всім людям. Пані Зінаїда говорить, що часто від матері чула розповіді про стару Коломию, як та мінялася. І те, якою вона стала в останні роки, старенькій дуже подобається, мовляв, місто стало веселішим, кольоровим.

Нарешті після всіх офіційних урочистостей юні коломияни потішили запальними танцями та виконанням пісні «Завітайте до нас в Коломию» п’ятьма мовами – англійською, німецькою, польською, французькою та есперанто.

Одразу поруч зі сценою встановили ще один рекорд – до Дня міста спекли майже 16-метровий яблучний пиріг. Довгий пляцок, прикрашений яблуками та грушами, обгородили невеличким парканом та сигнальними стрічками. За огорожею чемно чекали урочистого розрізання малі та великі коломияни. Смакоти вистачило всім.

DSC_1908

Над рекордним пляцком працювали з десяток майстринь коломийського хлібокомбінату. Аби був свіженький, пекли його напередодні цілий день і цілу ніч. Про такі організаційні моменти «Репортеру» розповіла майстер цеху Мирослава Федасюк, а от рецептом поділитись не захотіла.

«То секрет, – посміхається пані Мирослава. – Єдине скажемо, що на пляцок використали 50 кг муки, 45 кг цукру, тисячу яєць, 20 кг маргарину, 130 кг яблук та пахощі. Його вага – 190 кг, довжина – майже 16 м, висота – 6 см, а ширина – 38 см».

Поласувавши яблучним смаколиком, слухаючи народні мотиви зі сцени під Ратушею, можна було пройтися центральними вулицями. На них облаштували ярмарки з народними ремеслами та китайським непотребом. Ну, ніяк без цього!

Неабиякою атракцією було відкриття світло-музичного фонтану любові у самісінькому цент­рі міста. Фонтан переливається різними кольорами, а через шум води чути народні композиції, класику, наприклад, Антоніо Вівальді й легенький джаз. Фонтан працюватиме щодня до опівночі.

Завершили гуляння в Коломиї під запальні пісні таких гуртів, як «КораЛЛі», «ОТ VINTA», «Один в каное» та «Брати Гадюкіни». Було непогано, але мало.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.