Соціум

Колаборанта з Франківська Михайла Шпіра заочно засудили до 10 років ув’язнення

Google+PinterestLinkedInTumblr

Івано-Франківський міський суд виніс вирок Михайлові Шпіру з Івано-Франківська. Його звинувачували у розпалюванні національної ворожнечі, пропаганді тоталітарних режимів та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Його визнали винним у скоєнні цих правопорушень, повідомили на сайті Івано-Франківського міського суду.

За двома епізодами, які відбулися у 2018 році, Шпіра визнали невинуватим. Йдеться про випадки поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Так, Михайлу Шпіру призначили такі покарання:

  • за ч.1 ст.161 КК України –  обмеження волі на строк три  роки без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;
  • за ч.1 ст.436-1 КК України – обмеження волі на строк два роки без конфіскації  майна;
  • за ч.2 ст.436-1 КК України – позбавлення волі на строк шість без  конфіскації  майна;
  • за ч.1 ст.110 КК України – позбавлення волі на строк п’ять років з конфіскацією усього майна;
  • ч.2 ст.110 КК України – позбавлення волі на строк  десять  років з конфіскацією усього майна.

Остаточне покарання – позбавлення волі на строк десять років з  конфіскацією усього майна та без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Строк відбуття покарання обвинуваченому Шпіру рахуватимуть з часу його фактичного затримання для виконання даного вироку.

Нагадаємо, Михайло Шпір народився та довго жив в Івано-Франківську. Згодом став проросійським політтехнологом,  брав участь у спланованих інформаційних операціях проти України. Зокрема, підтримував акцію, організовану однією з парламентських партій під посольством США. Він як «експерт» в ефірі одного з телеканалів неодноразово просував тезу про нібито перебування України «під зовнішнім управлінням».

Також Шпір неодноразово виступав як експерт на багатьох російських телеканалах і просував там антиукраїнські наративи. А ще писав для російських пропагандистських медіа.

У жовтні 2022 він став «заступником міністра цифрового розвитку і масових комунікацій» окупаційного уряду Херсонської області.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.