Соціум

Книга тверезості, дні здоров’я, флешмоби. У Франківську вирішили боротися з алкоголізмом

Google+PinterestLinkedInTumblr
В Івано-Франківську створили програму пропаганди здорового способу життя на чотири роки. У місті почнуть офіційно святкувати День тверезості, а на парафіях та підприємствах започаткують “Золоту книгу тверезості”.

Недобросовісних продавців, що продають алкоголь та цигарки дітям, каратимуть штрафами, а відповідальних підприємців – нагороджуватимуть нагрудними значками. Так здійснюватимуть пропаганду тверезості, пише Курс.

Ці та інші ідеї закладено в “Програму протидії вживання алкогольних та тютюнових виробів неповнолітніми та формування навичок здорового способу життя на 2021-2024 роки”, яку Івано-Франківська міська рада планує незабаром прийняти. Відповідний проєкт рішення з’явився на сайті міської ради.

Програма складається з восьми розділів – від інформаційно-просвітницької роботи до покарань штрафами.

Інформаційно-просвітницьку роботу планують проводити з батьками на батьківських зборах, з школярами на спеціальних тренінгах та акціях, а також з власниками та працівниками торговельних і розважальних закладів.

Промоційна кампанія  передбачає виготовлення інформаційних матеріалів, аудіо- та відеороликів та розміщення на білбордах соціальної реклами щодо пропаганди здорового способу життя і тверезості.

Передбачене і запровадження в роботі Служби оперативного реагування послуги інформування про  випадки продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям.

Пропагувати здоровий спосіб життя будуть і щорічними конкурсами соціальної реклами на тему “Переваги тверезого життя”, пластових спартакіад, загальноміських акцій до Дня здоров’я, Дня боротьби з тютюнопалінням, Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, флешмобів, виставок, наукових конференцій.

У місті планують щорічно влаштовувати концерти відомих артистів, які ведуть тверезий спосіб життя, а у ЗМІ поширювати інформацію про особисті приклади патрульних.

Окремим пунктом у програмі прописали відзначення 3 жовтня як “Дня тверезості”.

Виявляти факти продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям в Івано-Франківську буде робоча група з представників Департаменту молодіжної політики та спорту, КП “Муніципальна інспекція “Добродій”, сектору  ювенальної превенції та патрульної поліції.

Читайте: Українці витратили майже 50 мільярдів на алкоголь, тютюн та наркотики, – Держстат

Кошти, отримані від сплати штрафів порушниками, спрямують на  фінансування цієї програми. А відповідальним продавцям видаватимуть нагрудні значки із надписом “Я не продаю алкоголь і тютюн неповнолітнім” та вручатимуть таблички із надписом “Алкоголь і тютюн неповнолітнім не продаємо”.

Факти продажу алкоголю та сигарет неповнолітнім будуть висвітлювати у ЗМІ. Також планують створити спеціальний YouTube-канал для розміщення відзнятих матеріалів  з фактами продажу алкоголю і тютюну неповнолітнім.

У окремому розділі програми описали заходи профілактичної роботи з дітьми та батьками щодо формування навичок здорового способу життя. У школах проводитимуть уроки “Тверезе життя” та зустрічі з шкільними офіцерами поліції. Також заплановані зустрічі з працівниками наркодиспансеру, лікарями, спортсменами та громадськими організаціями.

На парафіях та підприємствах започаткують “Золоту книгу тверезості”. Такі книги у 19 столітті започаткував Митрополит Йосиф Сембратович (1821-1900), щоб боротися з пияцтвом в Галичині. Пияки складали присягу тверезості і засвідчували цей духовний подвиг власноручним записом у книзі.

На реалізацію програми планують виділяти з міського бюджету по 100 тисяч гривень протягом чотирьох років.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.