Соціум

Івано-Франківський м’ясокомбінат має надію відновити продаж м’яса на експорт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Для ПАК «Івано-Франківський м’ясокомбінат» проблемою номер один є відсутність продажу м’яса на експорт. Наразі щомісяця тут виробляють 100 тонн ковбасних виробів, м’яса І категорії, субпродуктів тощо. Раніше м’ясо реалізовували до Росії. Нині північний сусід обмежив ввіз м’яса з України, увівши додаткові вимоги та стандарти.

Директор підприємства Володимир Стороженко каже, що зараз ведуться перемовини і є впевненість, що до кінця року м’ясокомбінат знову відвантажуватиме продукцію на експорт.

Поки що харчовики роблять ставку на внутрішній ринок. На думку депутата міської ради Ігоря Прокопіва, який у 2003 році очолював це підприємство, наразі треба розвивати мережу точок продажу, збільшувати кількість крамниць.

«Якщо міська влада піде назустріч виробнику, і він відкриє у місті ще 10 торгових точок, то це дасть змогу підприємству збільшити обсяги виробництва до 40 %, що у свою чергу працевлаштує ще 70 іванофранківців», – каже Прокопів. Наразі на комбінаті працює понад 350 чоловік, а продукція підприємства продається у 21 крамниці.

Ще однією проблемою місцевого виробника є великий податок на землю. Зокрема, комбінат щомісяця сплачує 41 тис. грн. земельного податку. Ігор Прокопів вважає, що у цьому питанні має бути диференційований підхід: на виробничі площі встановлювати мінімальні податки, а за землі, які простоюють, варто платити за ставками діючого податку, щоб стимулювати господарів земель задумуватись про подальше їх використання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.