Соціум

Хлібна щедрість

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще з давніх-давен великою честю для пекарів була презентація для городян своєї продукції. 20 років тому цю традицію відновили поляки, шість років тому – львів’яни. Минулої неділі влаш-тував ярмарок-виставку «Свято Хліба» Івано-Франківськ. Правда, перші починання цього свята були в обласному центрі ще два роки тому, коли під час «Карпатського вернісажу» влаштували цілу хлібну секцію. Саме тоді пекарі збагнули – покупцям це цікаво. Тож, чому б не організувати окреме свято хліба? Так і зробили. Ініціатором виступив Івано-Франківський виконком та гільдія приватних пекарів і кондитерів міста.

Загалом було 15 учасників, серед них – дві львівські торгові марки, одна закарпатська, одна із Косова, решта – івано-франківські. Крім того, взяли участь у святі Клуб органічного землеробства, Асоціація виноградарів і ЗАТ «Зірниця». До речі, продукція «Зірниці» стала своєрідною родзинкою свята. Адже тут безкоштовно пригощали кашею та спиртним…

За словами голови правління ЗАТ «Зірниця» Руслана Терешка, ідея безкоштовних алкогольно‑кашових акцій зародилася зовсім недавно – під час фестивалю «Смачний Спас». «Пряма реклама заборонена, тому ми придумали такий опосередкований хід: варимо бандерівську кашу, а до неї наливаємо 50 грамів, – каже Терешко. – У наших планах далі підтримувати свої торгові марки такими акціями. Плануємо скрізь, де можна буде розводити вогонь, на ньому варити кашу та представляти свою продукцію».

Правда, Терешко зізнався, що акція для «Зірниці» є затратною, адже продали вони значно менше, ніж витратили. «Та це не біда, – говорить підприємець, – наступного разу більше попрацюємо над тим, щоб люди знали, хто частує кашею і що вона собою символізує».

Голова гільдії приватних пекарів і кондитерів Івано-Франківська Ростислав Кукурудз, який поміж того представляє пекарню «Наш хліб» і «Пекарський центр», каже, що покупці не звертали увагу на ціну. Мовляв, дорожчий хліб розійшовся чи не найпершим. «Специфіка нашого стенду була в тому, що ми запросили на пекарню спеціаліста, який довгий час працював у Фінляндії, – зазначив Кукурудз. – У нас був скандинавський хліб – фінський, шведський. Ця продук-ція була дорожчою, але продався цей хліб найшвидше».

Кукурудз певен, що хліб не є основним продуктом харчування. Мовляв, люди не просто хочуть натовктися хліба, а воліють з’їсти небагато, але доброго. Крім того, на ярмарку було дуже багато красиво оздобленої продукції. Її, на жаль, покупці не знайдуть на прилавках, адже пекли її спеціально для свята. «Основним завдання було, щоб виробник поспілкувався зі споживачем напряму, – каже Кукурудз. – Щоб вони обмінялися думками. Ця інформація дуже корисна для виробника».

За словами заступника мера Івано-Франківська Ярослава Яцишина, свято виправдало сподівання. «Чим більше таких фестивалів, тим краще, – каже Яцишин. – Бо це приваблює туристів до Івано-Франківська. Основна фішка – розкрутка бренду Івано-Франківська. Тому ми щороку плануємо збільшувати кількість таких фестивалів».

До речі, каже Яцишин, дуже важливою для міста є ініціатива людей, які об’єднуються у спілки, асоціації, гільдії. Мовляв, саме завдяки їм і мають тривати такі свята. Натомість, міська влада повинна допомагати в організації. «Не може чиновник, який не вариться в тій чи іншій групі, якісно зробити такий фестиваль, – говорить заступник мера. – Ініціатива має бути від фахівців, які люблять свою справу, роблять її добре і бажають показати своє вміння мешканцям чи туристам».

Тож міська влада нагородила на фестивалі провідних пекарів Івано-Франківська. Людей, які випікають хліб. А гільдія пекарів та кондитерів подарувала призи (дерев’яного пекаря): за кращий стенд – ТМ «Наминайко» (Львів), за кращий коровай – Івано-Франківському хлібокомбінату, за кращий торт – ТМ «Анничка» (Косів). Крім цього, було ще два спеціальні призи. Так, за довготривалу стабільність на ринку приз отримала пекарня «Залізнична», а за най-улюбленіші вироби для дітвори – фірма «Лігос».

Потік людей не спадав аж до закінчення свята. Цього разу захід вдався, бо як хліба, так і видовища було вдосталь…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.