Соціум

Франківські виші чекають абітурієнтів. Особливості вступної кампанії 2017

Google+PinterestLinkedInTumblr

Вступна кампанія до вишів цього року стартує з 29 червня. Про новації та особливості вступної кампанії «Репортер» дізнався у трьох найбільших університетах Прикарпаття.

За словами заступника відповідального секретаря приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Стефаника (ПНУ) Руслана Запухляка, позитивним моментом для вступників є те, що свій електронний кабінет вони можуть створювати швидше, ніж минулого року – з 29 червня, тобто до початку вступної кампанії, яка почнеться 12 липня.

Кількість заяв, які може подати абітурієнт, зменшили — було 14, а тепер дев’ять — на чотири спеціальності. Також змінилося й те, що денна та заочна форми нині потребують окремих заяв.

«Скоріш за все, за результатами цієї вступної кампанії, кількість заяв на наступний рік буде ще меншою — каже Руслан Запухляк. — Йде спрямування на те, аби вступники більш професійно підходили до вибору своєї спеціальності».

Щодо держзамовлення, то бюджетних місць у ПНУ нині отримали на три-п’ять більше.

«Розширились пільгові категорії, — продовжує Запухляк. — За співбесідою проходять інваліди війни, чорнобильці та особи, які не можуть відвідувати навчальний заклад за станом здоров’я. Крім того, є така особливість, як переведення на вакантні місця держзамовлення. Цим можуть скористатися діти загиблих в АТО чи під час Революції Гідності. Якщо дитина була зарахована на контракт, її гарантовано переведуть на державне місце. Всі інші пільгові категорії можуть претендувати на переведення за наявності таких місць».

До речі, в університеті цьогоріч з’явилися нові спеціальності – «Міжнародні економічні відносини» та «Інформаційні системи та технології».

Як розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) Андрій Юрич, вступ до вишу в 2017 році буде можливим на підставі сертифікатів ЗНО і 2016-го, і 2017 років.

Також в університеті вже працюють консультаційні центри, де вступник може отримати потрібну інформацію, створити особистий електронний кабінет і завантажити документи. Не зможе сам – йому допоможуть.

«Минулого року вступники завантажували лише копію додатка до атестата, — говорить Андрій Юрич. — Цьогоріч вони зобов’язані завантажити також кольорову фотографію. Якщо це вступники з сільської місцевості, то має бути ще й довідка сільради, що вони є мешканцями сільського населеного пункту».

Як пояснює Юрич, це пов’язано з тим, що в цьому році конкурсний бал буде розраховуватися за дещо іншою формулою.

«Бал буде коливатися в залежності від того, де розташований навчальний заклад, — так званий регіональний коефіцієнт, — каже секретар приймальної комісії. — І він буде домножуватися. Наприклад, для Києва — 1, для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова — 1,01, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і 1,02 – для Франківська та інших».

Також, зазначає Андрій Юрич, університету затвердили максимальні обсяги держзамовлень. Якщо минулого року мали 559, то нині — 611.

Якщо до ПНУ та ІФНТУНГ абітурієнт може вступати з мінімальними 100 балами за ЗНО, то в Івано-Франківському національному медичному університеті (ІФНМУ) вступний бал збільшили. За словами секретаря приймальної комісії медуніверситету Ігоря Сарапука, мінімальний бал з кожного конкурсного предмету у сертифікатах ЗНО має становити не менше 150 балів.

«Тобто з української мови та літератури — не менше 150, з біології, хімії чи фізики — теж. Це все для вступу на лікарські спеціальності — медицина, педіатрія, стоматологія, фармація, — пояснює Ігор Сарапук. — Також з цього року ввели нові спеціальності — фізична терапія та ерготерапія. На них конкурсні бали не збільшені».

Щодо держзамовлення, за словами Сарапука, міністерство погодило 244 місця на спеціальність «медицина», 35 — «педіатрію», чотири — «стоматологія».

З цих держзамовлень 5 % місць виділяється для пільгових категорій – 12 на медицину, два для педіатрії, одне на стоматологію.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.