Соціум

Франківські комунальники допомагали у ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС

Google+PinterestLinkedInTumblr

Четверо франківських комунальників повернулися з Херсону, де допомагали у ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС. Вони прибирали, розчищали, складали та ремонтували усе, що вийшло з ладу після підтоплення, йдеться в сюжеті Каналу 402.

Фронт робіт, розповідає координатор поїздки Геннадій Пономаренко, був дуже великий. Окрім того, франківці не відмовляли у допомозі індивідуально мешканцям, які приходили і просили про неї.

Одна з перших локацій наша така глобальна була, це ми приїхали, де двір був після затоплення, там по суті в багатоквартирних будинках вода стояла по другій поверх, вже хлюпала навіть на другому поверсі. І наша задача була забирати це і весь намул, прибиратися побудинково, вичищати, – говорить Геннадій Пономаренко, заступник директора департаменту інфрастуктури, житлово-комунальної політики. –

Справа в тому, що після того, як ми розчистили двір, потихеньку почали заїжджати вже комунальні служби, такі як газова служба, почали підключати трошки людей вже до газу. Після нас через тиждень планується відновлення поступового електропостачання. Основна задача була вичистити двори і підготувати їх для подальшої експлуатації життя.

Коли зголошувались на поїздку, зізнаються, комунальники навіть не уявляли, наскільки там небезпечно.

В перший вечір попрацювати через обстріли так і не вийшло. Наступного ранку робітникам видали бронежилети, у яких працювали весь час, поки були в Херсоні.

Адреналін був, бо і літало, і свистіло, і найважче було, напевно, щоб прибирати це все, складати, загрібати, допомагали також мешканці виносити з перших поверхів меблі підтоплені, які були пошкоджені, – говорить Віктор Захаревич, начальник енергетичної дільниці станції аерації КП Івано-Франківськводоекотехпром. – Ну, в основному, ліквідація. Були моменти, що приходилося ховатися і лягати на землю, бо і свистіло. Хотілось хоч чимось допомогти людям, що постраждали.

Поїхали на Херсонщину франківські комунальники з різних КП абсолютно добровільно після прильотів та підтоплення робітники прибирали у сюди, де просили херсонські колеги.

Ліквідовували наслідки вторгнення російської армії на Херсонщину франківські комунальники два тижні. І за потреби вони знову готові вирушити на допомогу містам, яким вона буде необхідна.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.