Соціум

У Франківську презентували каліграфічну кімнату (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Стіни «заговорили» рядками з творів Франка та мудрістю Соломона. В Івано-Франківську презентували каліграфічну кімнату художника Віталія Гоцанюка. На стінах галереї Промприладу митець намалював фрази й цитати, виконані авторським акцентним шрифтом.

У його основі, каже художник, горизонтальні та похилі елементи. Сам же текст написаний українською мовою у червоно-чорних кольорах, йдеться у сюжеті каналу 402, пише Репортер.

Тут є моменти наших історичних літер, є якісь сучасні рішення, а є якісь мої рішення, які я вирішив використати в якомусь такому одному стилі, – говорить художник.

У каліграфічній кімнаті художник презентував і свої експериментальні полотна. Вони підсилюють головну ідею простору.

Читайте до теми: Мистецтво – про перемогу. Чому франківці мають відвідати нову виставку у краєзнавчому музеї

Цитати, написані на картинах, митець взяв із творів Франка. Їх малював з початку повномасштабної війни в Україні. Тож вони реакцією на всі події, які відбуваються зараз у державі.

Паралельно з презентацією каліграфічної кімнати свою виставку у просторі відкрив і франківський художник Ярема Стецик. На полотнах митець вже десять років поспіль малює колоритні гірські пейзажі. На них можна побачити гострі схили гір Піп Іван, Говерла, скелястий Синяк та всі найвідоміші високогірні хребти українських Карпат.

Влаштували виставку на Промприладі художники невипадково. Адже під час війни мистецтво здатне лікувати моральні травми і додавати сил та натхнення жити далі.

Мистецтво є частиною життя, проявом життя, війна життя не спиняє, – говорить Наталія Стецик. – Тому треба ще більше боротися, аби жити, аби проявляти це життя, не просто перечікувати війну, а проживати це життя в часі війни. Мистецтво показує життя у всіх його кольорах … це і саме життя.

Читайте також: У Франківську записали казки, які вчать дітей не боятися сирен і пишатись героями

Свої виставки, кажуть художники, продовжуватимуть і надалі. Та доповнюватимуть їх новими полотнами та роботами.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні