Соціум

Франківська лікарня отримала ще один сучасний апарат ШВЛ (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 17 грудня, завдяки співпраці Мальтійської Служби Допомоги України та посольства Республіки Польща в Україні, Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня отримала ще один сучасний апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) sv300 mindray ventilator.

Вартість апарата сягає півмільйона гривень. Це сучасний апарат, який легко налаштовується, експлуатується та універсальний у використанні, передає Репортер.

За словами керівника Мальтійської Служби Допомоги Романа Яручика, дістати подібний апарат ШВЛ досить складно, адже навіть провідні європейські країни змушені очікувати на нього.

«Черга на апарат уже розписана до березня місяця, а тому те, що нам вдалося привезти вже другий апарат до центральної міської клінічної лікарні, є справжнім Божим чудом та результатом спільної праці, яка, очевидно, немає кордонів», – каже Роман Яручик.

За словами Тараса Масляка, головного лікаря центральної міської клінічної лікарні, перший апарат sv300 mindray ventilator вже через три години після передачі почав рятував життя.

«Мені важко підібрати слова вдячності до кожного із вас, оскільки цей апарат нас сьогодні вкрай необхідний. Мусимо розуміти, що ті апарати, які у нас вже є, їх ресурс обмежений, а тому мало-помалу вони виходять з ладу. Через це сьогодні мені дуже приємно, що ми отримуємо цей надсучасний, я б сказав, «розумний» апарат, який ще сьогодні розпочне працювати, рятуючи життя нашим пацієнтам», – каже Тарас Масляк.

Він також зазначив, що станом на сьогодні спостерігається менша кількість хворих, однак важкохворих осіб стабільно багато. Це лікар пояснює тим, що люди легковажно ставляться до хвороби, надаючи перевагу домашньому лікуванню, а коли звертаються за допомогою, часто вже є в критичному стані.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні