Соціум

Франківське “Тепле місто” оголосила конкурс проектів дитячого простору

Google+PinterestLinkedInTumblr

Наприкінці вересня, громадська організація «Мами Прикарпаття», благодійний Фонд «Тепле місто» і департамент містобудування та архітектури Івано-Франківська презентували ідею нового спільного проекту – «Місто дружнє до дітей». А цього вівторка, 25 листопада, вони оголосили про початок однойменного міжнародного конкурсу – «Child-friendly public space».

DSC_2434

Ідея проекту полягає в тому, аби створити у центрі міста зручний і цікавий простір для малюків. За словами засновниці ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яни Вершиніної, ще з минулого року батьки підняли питання, аби створити у сквері на Міцкевича дитячий майданчик. Навіть оголосили свій конкурс, який, до речі, викликав багато спротиву. За два дні ця тема у соцмережах набрала понад 800 коментарів.

«Ми зрозуміли, що для суспільства ця тема важлива, – говорить архітектор та активіст «Теплого міста» Андрій Назаренко. – Зі свого боку ми були противниками ідеї, а «мами» – прихильниками. Але зійшлися на якомусь середньому консенсусі. І це планово переросло в численні обговорення, створення проекту «Місто дружнє до дітей» і зрештою до оголошення конкурсу».

За словами Назаренка, спершу в Івано-Франківську хотіли проводити з цієї теми воркшопи (нав­чальні заходи на кшталт семінарів) для студентів з різних країн. Але, каже, то було б лише навчання, але не розв’язання проблеми. Тому вирішили запозичити досвід Львова – провести міжнародний конкурс.

До участі запрошують і студентів, і фахівців, а то й цілі команди архітекторів. Для учасників розробили двомовний сайт – англійською і українською мовами – де вони зможуть отримати всю необхідну інформацію про особливості міста.

За словами Андрія Назаренка, інформацію про конкурс поширюватимуть на серйозних архітектурних сайтах. Так хочуть залучити якомога більше фахівців з-за кордону.

DSC_2439

Умови конкурсу досить прості та лаконічні: безпечність проекту, візуальна схожість з середовищем, новація.

Щодо місць, де в майбутньому будуть втілюватися проекти, то їх виб­рали аж п’ять.

«Перша локація – в районі Міцкевича, тобто пішохідна частина вулиці Вітовського, простір біля дитячої бібліо­теки та перед кінотеатром «Люм’єр», – розповідає Мар’яна Вершиніна. – Це була ідея одного з співучасників проекту, головного архітектора міста Володимира Гайдара. Так можна би було зупинити стихійну торгівлю. Сквер Міцкевича чіпати не будемо».

Друга локація – вулиця Шпитальна, що біля будівлі ОДА. «Це там, де вулиця Вірменська впирається у смітники, – говорить Андрій Назаренко. – Є пропозиція ті смітники забрати і створити прохід. Узагалі це класна, перспективна територія. Вона створить такий певний зелений коридор до Валів, до Грюнвальдської та вокзалу».

Наступна ділянка – вулиця Низова, де зараз стоїть кована карусель. Ще за одну локацію вибрали Привокзальний сквер. За словами Мар’яни Вершиніної, ця територія у всіх викликає негативні асоціації, але якщо зробити там цікавий і безпечний простір, то будуть приходити мами з дітками.

«Безпеку середовища визначають дві категорії людей – маленькі діти та пенсіонери, які грають на вулиці в шахи, – стверджує Андрій Назаренко. – Якщо вони є, то район комфортний і безпечний. Власне, нам треба створювати якомога більше таких місць. Треба робити простір для нормальних людей, тоді все асоціальне витісниться автоматично».

І остання територія для дітей – сквер позаду кінотеатру «Космос». Активісти кажуть, що там навіть можна зробити літній кінотеатр. Словом, є де розмахнутися.

10687479_895006203845622_3748266628044930588_o

Організатори конкурсу сподіваються на численні заявки, адже архітектори змагатимуться за грошовий приз. За перше місце – 1800 євро, друге – 1600, третє – 600 євро.

Конкурс триватиме до 15 травня 2015 року. А 1 червня – у Міжнародний день захисту дітей – оголосять про переможців.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.