Соціум

Facebook видалятиме образи на адресу мусульман, ЛГБТ, євреїв та темношкірих

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Соціальна мережа Facebook планує кардинально змінити свої автоматизовані системи щодо видалення образливих повідомлень.

З вищим пріоритетом видалятимуть образи щодо меншин — темношкірих, євреїв, людей кількох рас, мусульман, представників ЛГБТ-спільноти, повідомляє видання The Washington Post, яке мало змогу ознайомитися з проєктом.

За даними видання, Facebook вирішив змінити свою політику «расової сліпоти», тобто коли oбрази будь-якої людини видаляли з однаковим пріоритетом. Тепер систему планують налаштувати так, щоб насамперед видаляти образи, які входять до так званого списку гірших із найгірших.

До нього ввійшли образи щодо темношкірих, євреїв, людей кількох рас, мусульман, представників ЛГБТ-спільноти. Меншим пріоритетом вважатимуть образи щодо білих, американців і чоловіків. Наприклад, більший пріоритет система віддасть словам «Геї огидні», ніж «Чоловіки — свині».

Читайте також: Facebook звинувачують у шпигуванні за користувачами через камеру смартфона

Водночас у проєкті не йдеться про те, що образи на адресу білих або чоловіків більше не вважаються образами, просто тепер система визначатиме їх як «малочутливі», тобто менш шкідливі, і алгоритми не видалятимуть їх автоматично.

Як зазначає видання, це сталося після років критики Facebook із боку правозахисників, та й зараз частина з них називає такі зміни «запізнілими».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні