Відео Соціум

Дідусь та онучка з відомого відео втекли від війни у Франківськ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Відео як дідусь заколисує онучку в запорізькому центрі переселенців облетіло всі соцмережі. Його сумний розгублений погляд та дитина, яка спокійно спить, розчулили тисячі людей.

Зараз родина в Івано-Франківську, а це тисяча кілометрів з їхнього дому. За кермом весь час був 84-річний  Валентин Платов, який погодився евакуюватися лише заради порятунку родини.  Про це йдеться у сюжеті ТСН, передає Репортер.

Дитина є дитина. Її треба колисати, щоб вона була щаслива, здорова. От я її і колисав, щоб вона ніколи не бачила те, що я бачив, – розповідає чоловік.

В Івано-Франківську родина знайшла прихисток в одній з церков. На обличчях вже геть інші емоції.

У їхнє село Степове, що за 50 км од Запоріжжя, нападники зайшли у перші дні весни.

Спочатку це були чечени – розвідка. Поставили машини,  повитягали міномети і пішли гахкати, – розповідають родичі Валентина Юрій.

Від небезпечної траси Платови переселилися до дідуся, який жив  у глибині села. Вчасно – вже за 2 дні їхню домівку розбомбили. По Степовому, каже Юрій, ворог гатив з усього, що мав. Місяць без світла та газу. В окуповане село жодна допомога не потрапляла.

За цей час з’їли усі запаси та ледь не втратили донечку Марію, яка сильно захворіла.  Гарячку їй ледве збили дитячими ліками, інших просто не було. Нарешті  2 квітня до Степового увійшли українські військові і порадили евакуюватись.

Я не хотів виїжджати. Думаю: у мене тут виноград, садок і кози,  і кури. Я не думав, що буде така війна, – додає Валентин.

Однак 84-річний Валентин Миколайович – єдиний водій у сім’ї. Тож аби врятувати рідних сів за кермо і за два дні подолав майже тисячу кілометрів до Івано-Франківська. Каже вперше в житті проїхав стільки і вперше користувався  навігатором.

Руки втомились трохи, звичайно. Я за себе не боявся, що мене вб’ють. Мені жалко було дітей своїх.  І ми тікали як найшвидше, – розповідає чоловік.

Чи повернуться до рідного Степового Платови  не знають, адже хати немає, усі городи всіяні мінами, а ліси у розтяжках. Проте тікати далі – за кордон теж не хочуть і пробують почати життя з нуля у місті, що їх прихистило. Задля цього волонтери взялися їм допомогти.  Для тих, хто має можливість також посприяти: Ощадбанк 4790 7299 4656 6700.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні