Війна Соціум

Чимало коломиян відмовляються платити абонплату за воду. У водоканалі погрожують відключенням від мережі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У КП «Коломияводоканал» повідомляють, що отримали чимало заяв про відмову від плати за абонентське обслуговування від мешканців міста.

Втім, зазначають у підприємстві, такі відмови кваліфікуватимуться як відмова від послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в цілому. Тож клієнтів водоканалу відключатимуть від мережі, а заборгованість стягуватимуть через суд, пише Репортер.

Таку заяву комунальники пояснюють тим, що зараз в Україні встановлено одне з нововведень – плата за абонентське обслуговування, яка нараховується при наданні послуг.

“Плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує постачальнику послуг за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат, пов’язаних з укладенням договору, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води (у разі їх наявності у будівлі споживача), а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонента за індивідуальним договором (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення)”, – зазначають у КП.

Тож, якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не обрали одну з моделей організації договірних відносин, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником укладається індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем).

Повідомляється, що підприємство на своєму сайті ще 1 грудня 2021 розмістило публічний індивідуальний договір приєднання. Тому публічні договори вважаються укладеними з 1 січня 2022 року, якщо протягом 30 днів з моменту опублікування тексту договору на сайті КП «Коломияводоканал» співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з надавачем послуг.

Тому неоплата наданих послуг підприємства споживачем (включаючи водопостачання та водовідведення, плату за абонентське обслуговування) призведе до виникнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, за яку передбачено:

• обмеження / припинення надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення;

• стягнення заборгованості в судовому порядку з віднесенням судового збору на рахунок боржника, а також нарахування пені, інфляційних та річних втрат підприємства.

Відмова від плати за абонентське обслуговування КП «Коломияводоканал» кваліфікуватиметься як відмова від послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в цілому.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні