До «Репортера» звернулися родичі першокласника Надвірнянської школи-інтернату – кажуть, що з їхньої дитини там знущаються. Директор інтернату факт побиття підтвердив та запевнив, що винні будуть покарані…
У Надвірнянській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів навчаються діти з неповних або проблемних сімей. Зазвичай школярі там і живуть, а на вихідні можуть їздити до родичів. Недавно сестра першокласника Б. розповіла «Репортеру» про те, що над хлопчиком знущаються старші учні. Марія, а саме так звати жінку, повідомила про два факти. Не будемо перелічувати ті жахливі випробування, які, крім побиття, пережив першокласник, але Марія побоюється, що такі випадки стануть регулярними.
Директор Надвірнянської школи-інтернату Іван Мелимука підтвердив факт побиття першокласника. За його словами, інцидент стався ще у грудні, коли вихованці повернулися з Маєтку святого Миколая (Косівський район).
«Факт був, це правда. Після повернення з екскурсії діти були веселі та збуджені, – розповідає Мелимука. – Знаєте, як то є з дороги? Коли молодші класи полягали вдень спати, то третьокласник і четвертокласник побили першокласника. Він нічого нікому не сказав, тому ввечері вони знову мали конфлікт».
Директор каже, що розбиратись з побиттям почали вже після того, як він сам побачив синець у хлопчика.
«Хтось каже, що в інтернаті дідівщина. Та яка це дідівщина, як ті діти ще навіть писати добре не вміють?! – обурюється Іван Мелимука. – Та й чи є така школа, в якій хлопчики не б’ються?».
За його словами, двоє учнів, які брали участь у конфлікті, є рідними братами і це їхній перший навчальний рік в інтернаті.
«Третьокласник і четвертокласник прийшли до нас цієї осені, тому вони ще не пройшли інтернатівську обкатку. Ці хлопці з неблагополучної сім’ї, вони вже навіть лежали в реанімації з алкогольним отруєнням», – розповідає директор інтернату.
Що зумовило агресію хлопців до першокласника, він не знає. Мовляв, діти й самі пояснити не можуть. Мелимука повідомив, що спілкувався з матір’ю першокласника, викликав батьків інших двох хлопців. А до «відповідальних осіб» застосував дисциплінарне покарання – помічнику вихователя дав догану сам, а у райвідділ освіти відправив подання, аби там оголосили догану ще й двом вихователям.
«Мені кажуть, що я й так зажорстко покарав винних», – стверджує директор школи-інтернату.
У відділі освіти Надвірнянської РДА спочатку запевнили, що нічого не знають про цей інцидент. Не чув про нього й інспектор школи-інтернату. Проте через кілька днів начальник відділу освіти Степан Северилов повідомив «Репортеру», що вони – «вивчають ситуацію».
«Через канікули ми не можемо об’єктивно розібратись у проблемі, – говорить Степан Северилов. – Я знаю про проблеми інтернатів, тим більше, серед контингенту проблемних дітей».
Чиновник запевнив, що після того, як розпочнеться навчання, інспектор поїде у школу-інтернат, поговорить з усіма сторонами і «дасть свій висновок». Проте остаточне рішення про винесення догани вихователям прийматиме сам Северилов, а не інспектор і, за словами управлінця, аж ніяк не директор.
Незважаючи на обіцянки чиновників «розібратись у ситуації», мати першокласника Ганна Годзюр подала заяву в Надвірнянський райвідділ поліції.
Директор школи вважає, що заяву жінка лише підписала, а її автором є селищний голова Биткова, в якого, за словами Мелимуки, «особистий конфлікт із помічником вихователя інтернату».
«Я вважаю, що маму хлопчика хтось підбурює. Та й вона сама нам казала, що не писала власноруч заяви в поліцію, а лише підписала те, що написав битківський селищний голова», – розповідає Мелимука.
«Ніяку заяву я не писав! – емоційно запевнив селищний голова Биткова Василь Вінтоняк. – Я лише хіба порадив жінці написати заяву, аби справу не спустили з рук. Але мама сама не могла написати звернення. Хтось їй таки допоміг».
Вінтоняк також зазначив: ніякого конфлікту з вихователями школи-інтернату він не має, бо навіть не знає, «у який бік там відкриваються двері», а директора школи «в очі ніколи не бачив».
«Заяви в поліцію пишуть усі, де треба й не треба, – каже начальник відділу освіти району Степан Северилов. – Зараз усі стали грамотні та юридично підковані, тому заяви є і зі звичайних шкіл, не те що з інтернату. Питання вивчимо, будемо розбиратись».
Проте черговий Надвірнянського райвідділу поліції запевнив – відмітки про звернення Ганни Гондзюр у журналі реєстрації немає. Начальник відділу кримінальної поліції у справах дітей Віктор Саюк також повідомив, що про інцидент у школі-інтернаті він нічого не знає.
А от Іван Мелимука запевняє, що з поліції до нього таки приходили.
«Роздувати справу нема причини, – каже директор. – До мене приходили з кримінальної поліції у справах дітей, ми поговорили і вони закрили справу. Я не кажу, що бійка в інтернаті – це звичайна річ, але ж й у простих школах б’ються. Не кажу, що це буденне і за таке треба хвалити, але… Ми даємо раду, і, дякувати Богу, у нас нема ні каліцтва, ні вбивств…».
При цьому Іван Мелимука наполягає:
«Якщо щось буде написано поза моїм розумінням, ми будемо спростовувати інформацію».
Насамкінець директор інтернату запевнив, що першокласник Б. – то «дуже чемна і файна дитина» і пообіцяв, що тепер персонально опікуватиметься долею хлопчика.
Comments are closed.